Rubiks: Es vienmēr esmu bijis pret viendzimuma attiecībām , Mixnews.lv

Rubiks: Es vienmēr esmu bijis pret viendzimuma attiecībām (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 6. februārī plkst. 19:51

Latvijas sociālistiskās partijas līderis, Eiropas parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks intervijā radio Baltkom noliedza informāciju par to, ka viņš ir atbalstījis rezolūciju par lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu pamattiesību aizsardzību, kuru Eiropas Parlaments atbalstīja 4.februārī.

Pēc viņa teiktā, Latvijai, pamatojoties uz Satversmi, nav pienākuma ievērot šo Eiropas likumu.

"Latvijas Satversmē ir ierakstīts, ka ģimenes pamats ir savienība starp vīrieti un sievieti, tādēļ, lai Latvijā legalizētu viendzimuma laulības, būtu jāmaina pamatlikums. Ne viss, ko apstiprina Eiropas Parlaments, ir attiecināms uz nacionālajām valstīm. Šis dokuments Latvijas teritorijā būs spēkā tikai pēc tam, kad tas tiks ierakstīts nacionālajā likumdošanā," piebilda Rbiks.

Viņš arī piebilda, ka to, kurus interesē viendzimuma attiecības, nav vairāk par 1%. "Tādus var ārstēt, ja ar to savlaicīgi sāk nodarboties. Es vienmēr esmu bijis pret viendzimuma attiecībām," paziņoja Rubiks.

Otrdien Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, saskaņā ar kuru Eiropas Savienībai (ES) ir jāizveido ceļvedis, kas aizsargātu lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) pamattiesības.

Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra 2013.gadā veiktajā pētījumā atklāja, ka 47% no LGBT cilvēkiem pēdējo piecu gadu laikā izjutuši diskrimināciju vai tikuši aizskarti, bet 26% saskārušies ar fiziskiem uzbrukumiem vai vardarbības draudiem.

"Eiropa vairs nedrīkst samierināties ar homofobiju. Tik daudzi no mums - lesbietes, geji, biseksuāļi, transpersonas un interseksuāļi - pārāk ilgi ir dzīvojuši bailēs. Tās ir bailes uz ielas sadoties rokās, bailes tikt apsaukātiem, bailes tikt izmestiem no mājām, skolām vai darba. Manā ziņojumā teikts, ka vajadzīga ES rīcība, lai arī mēs varētu baudīt cilvēku pamattiesības, ko visiem iedzīvotājiem garantē ES," sacīja ziņotāja Ulrike Lunačeka (Zaļie/EFA, Austrija).

Eiropas Parlamenta rezolūcijā, ko pieņēma ar 394 balsīm par, 176 pret un 72 atturoties, pausta dziļā nožēla, ka ES ne vienmēr pilnībā aizstāv LGBTI pamattiesības. Rezolūcija aicina Eiropas Komisiju, ES dalībvalstis un attiecīgās ES aģentūras kopīgi izstrādāt ceļvedi izstrādē LGBTI pamattiesību aizsardzībai, līdzīgi esošajām ES stratēģijām pret dzimuma, invaliditātes vai etnisko diskrimināciju.

Komentāri 1
petersunispirms 5 gadiem
Kur Alfreeds neema to vienu pocentu?