Latgales zoodārza direktoru šokējusi žirafes nogalināšana Kopenhāgenas zooloģiskajā dārzā, Mixnews.lv

Latgales zoodārza direktoru šokējusi žirafes nogalināšana Kopenhāgenas zooloģiskajā dārzā

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 10. februārī plkst. 17:04

Žirafes Mariusa slepkavība Kopenhāgenas zooloģiskajā dārzā, lai nepieļautu inbrīdingu, proti, žirafu pārošanu vienas populācijas ietvaros šokējusi arī Latgales zoodārza direktoru Mihailu Pupiņu. Par to Pupiņš paziņoja intervijā radio Baltkom.

"Šis lēmums mani pārsteidz! Taču to vienmēr pieņem zooloģiskā dārza vadība. Inbrīdings ir tuvu radinieku pārošana. Ja nav iespējams atrast pāri, tad pēcnācēju iegūšanai krusto attālus radiniekus. Ja nenotiek dzīvnieku pavairošana, tad inbrīdingam nav nekādas nozīmes. Taču arī inbrīdinga nozīme tiek pārspīlēta. Ja mēs atskatāmies cilvēces vēsturē, tad ieraudzīsim, ka, izņemot inbrīdingu, tur nekā cita nav. Citiem vārdiem sakot, tas nav nekas aizliegts," teica Mihails Pupiņš.

Pēc Latgales zoodārza direktora teiktā, žirafe Mariuss varēja mierīgi dzīvot jebkurā pasaules zooloģiskajā dārzā.

"Es nezinu, vai tika izskatītas iespējas pārvietot žirafi uz citu mītnes vietu - pasaulē ir ļoti daudz zoodārzu, bet žirafes ir pievilcīgi dzīvnieki. Cits variants - šī žirafe pati ir inbrīdinga produkts. Taču, ja tā ir vesela, dzīvnieks var dzīvot jebkurā pasaules zoodārzā," uzsvēra Pupiņš.

Pēc Pupiņa domām, diezin vai bija vērts nogalināt dzīvnieku un mirstīgās atliekas izbarot plēsējiem skatītāju acu priekšā. Taču acīmredzot dāņu zoodārza vadībai tas liekas pieņemami, uzsvēra zoologs.

"Mēs saprotam, ka mēs visi esam plēsēji. Kaķi ēd peles, mēs ēdam kotletes. Mūsu zoodārzā plēsēji tiek baroti bez skatītājiem. Bet tad, ja tas ir iespējams, barojam dzīvniekus ar citiem produktiem. Piemēram, pitonus barojam ar saldētām vistām," pastāstīja Pupiņš.

Jāpiebilst, ka pēc Kopenhāgenas zoodārza vadības teiktā, viņi nav vēlējušies žirafi nogalināt, taču bijuši spiesti to darīt, jo to paredz Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZE) nolikums, kura biedrs ir dāņu zooloģiskais dārzs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka tūkstošiem cilvēku visā pasaulē iesaistījās kampaņā, mēģinot glābt Mariusa dzīvību. Sociālo komunikāciju vietnē "Facebook" petīciju Mariusa glābšanai parakstīja vairāk nekā 5000 cilvēku. Līdzīgā kampaņā dāņu valodā internetā parakstījās vairāk nekā 3000 cilvēku, bet angļu valodas versiju parakstīja aptuveni 24 000 cilvēku. Kopenhāgenas zoodārzam izteikti arī vairāki piedāvājumi pieņemt jauno žirafes tēviņu.

Dzīvnieku bija gatavs pieņemt kāds Zviedrijas zoodārzs, kas neietilpst EAZE, kā arī piedāvājumu izteikusi kāda Losandželosā dzīvojoša dāņu miljardiere.

Zoodārzs atzina, ka tam piedāvāts par 270 000 eiro atpirkt žirafi, taču tā vadība uzstājusi, ka parka dzīvnieki netiek pārdoti.

Arī Jorkšīras Savvaļas parks vēl sestdien piedāvājis Kopenhāgenas zoodārzam adoptēt Mariusu.

Komentāri