Olimpiskais čempions Igors Vihrovs: Piedalīšanās Olimpiādē ir valsts prestiža lieta, Mixnews.lv

Olimpiskais čempions Igors Vihrovs: Piedalīšanās Olimpiādē ir valsts prestiža lieta

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 11. februārī plkst. 12:39

Piedalīšanās Olimpiskajās spēlēs nāk par labu valsts prestižam un tas ir sportistu augstākais sasniegums, tādēļ nav tiks būtiski, kuru vietu ieņem olimpieši, radio Baltkom programmā "Razvorot" paziņoja neatkarīgās Latvijas pirmais olimpiskais čempions, vingrotājs Igors Vihrovs.

"Mums ir maza valsts, tā var vērtēt jebkuru sporta veidu, piemēram, hokeju. Vai mums ir izredzes iegūt olimpiskās godalgas hokejā? Taču tas nenozīmē, ka nav jābrauc uz šo turnīru. Tas ir valsts prestižs - piedalīties Olimpiskajās spēlēs. Sportistiem tas ir vissvarīgākais mērķis. Ne vienmēr tajā tiek ieguldīta milzīga nauda. Iespējams, daļa sportistu trenējas par saviem līdzekļiem. Esmu dzirdējis par mūsu biatlonistu: viņš viens trenējas kalnos bez komandas. Tas ir grūti. Un nav nepieciešami arī tik lieli finanšu resursi, lai aizvestu vienu sportistu uz Olimpiādi," uzsvēra olimpiskās zelta medaļas ieguvējs.

Vihrovs arī uzsvēra, ka gatavošanās Olimpiādei sportistiem ir vissarežģītākais un smagākais posms dzīvē. Olimpiskais čempions arī atcerējās, ka stāvot uz goda pjedestāla, izjutis nevis prieku, bet gan dusmas.

"Man gads pirms Olimpiādes bija ļoti sarežģīts. Tieši emocionālā ziņā. Kad stāvēju uz pjedestāla, manī nebija prieka. Es biju noguris un izjutu kaut kādu neveselīgu niknumu: redz, kā es jums visiem parādīju," atcerējās Vihrovs.

Olimpiskais čempions arī atzina, ka nav bijis viegli sadzīvot ar sabiedrības interesi pēc uzvaras. Īpaši smagi bijis tas, ka latviski rakstošā prese visu laiku pārmetusi sliktas valsts valodas zināšanas.

"Es biju noslēgts jaunietis. Daudz laika pavadīju treniņos, ne ar vienu īpaši nekomunicēju. Un tā slava - tā pienāca negaidīti. No vienas puses - bija patīkami, no otras - bija arī daudz negatīvu lietu. Īpaši tas attiecās uz latviešu valodu, kuru es tobrīd nezināju. Tagad ar to problēmu nav. Un es nesapratu, kādēļ viņi par mani tā domā, es taču atvedu zelta medaļu," atcerējās Vihrovs.

Atgādināsim, vingrotājs Igors Vihrovs ieguva zelta medaļu 2000.gada vasaras olimpiādē, kas norisinājās Sidnejā, Austrālijā.

Komentāri