"Caurumi" Būvniecības likumā ļauj kaimiņiem šantažēt vienam otru, Mixnews.lv

"Caurumi" Būvniecības likumā ļauj kaimiņiem šantažēt vienam otru

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 21. janvārī plkst. 12:23

Būvniecības likuma problēmu dēļ kaimiņi var šantažēt viens otru. Par to intervijā radio "Baltkom" rīta programmā pastāstīja Latvijas būvnieku asociācijas jurists Andris Jēkabsons.

"Problēmas likumdošanā traucē ne tikai investoriem, bet arī vienkāršiem cilvēkiem būvēt mājas," paskstāstīja speciālists.

"Lūk, konkrēts piemērs. Uzņēmējs īrē noliktavu. Taču viņam ir apnicis maksāt īri, viņam ir zeme un viņš nolemj celt savu noliktavu. Lai atteiktos no vecās, viņam tās īpašnieks ir jābrīdina pusgadu iepriekš. Uzņēmējs atrod celtnieku, kurš apsola pusgada laikā uzcelt jaunu noliktavu. Tad pēkšņi kāds izdomā apstrīdēt celtniecības atļauju, un būve apstājas. Rezultātā – jaunas noliktavas nav, no vecās viņš ir atteicies. Zaudējumus par būvniecības kavēšanos neviens nekompensē," skaidro jurists.

Taču, pēc Jēkabsona teiktā, tas skar ne tikai uzņēmējus. "Cilvēks redz, ka kaimiņš būvē māju, un nolemj nopelnīt. Atnāk un pieprasa tūkstots latu, draudot pretējā gadījumā apstrīdēt būvniecības atļauju. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs neko nevar darīt, jo tās ir divas privātpersonas. Var vērsties policijā, taču, kamēr ilgs izmeklēšana, cilvēks, kas vēlas celt māju, zaudē gan naudu, gan laiku," skaidro jurists.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc Saeima nepieņēma likumprojektu, kurš varētu uzlabot situāciju, Jēkabsons paskaidroja: "Man šķiet, deputāti vienkārši nesaprata problēmas būtību."

Atgādināsim, ka Saeima pirmā lasījumā noraidīja labojumus Būvniecības likumā, kuras paredzēja īsākus būvatļauju apstrīdēšanas termiņus.

Komentāri