Ēlerte: Rīgas pašvaldības vēlēšanas nebūs etniskas (VIDEO), Mixnews.lv

Ēlerte: Rīgas pašvaldības vēlēšanas nebūs etniskas (VIDEO) (3)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 21. janvārī plkst. 18:36

Gaidāmās Rīgas pašvaldības vēlēšanas nebūs etniskas, bet gan noteiks pilsētas turpmāko ārpolitisko un saimniecisko kursu, intervijā lat.mixnews.lv izteicās partijas "Vienotība" Rīgas mēra amata kandidāte Sarmīte Ēlerte.

"Es domāju, ka tā izvēle ir savādāka, un šī izvēle ir Austrumi vai Rietumi, piederība Austrumiem vai Rietumiem, jo ja Latvijas savu ģeopolitisko piederību valsts līmenī ir ļoti skaidri nodefinējusi, tad pilsētas līmenī tas diemžēl ne vienmēr tā ir bijis," norādīja Ēlerte.

Viņa pauda pārliecību, ka pašvaldības vēlēšanas nav etnisks vai nacionāls jautājums, bet gan "jautājums par to, kādā Rīgā mēs gribam dzīvot, vai šī Rīga būs eiropeiska, daudzveidīga, latviska, Latvijai ļoti cieši piederīga, vai arī tai būs tāds zināms post-padomju smārds, un zināma pro-kremliska lojalitāte".

Runājot par savu elektorātu, Ēlerte skaidroja, ka savu "vidējo vēlētāju" redz kā strādājošu ģimeni, kurai ir bērni, vecāki, un arī nabadzīgāki radinieki.

"Tā arī ir tā Rīgas sirds, ģimene, kura strādā, dzīvo un maksā Rīgai nodokļus. Tā ir arī tiesīga prasīt pretī no pilsētas pakalpojumus, vienalga, vai tas būtu attiecībā uz mājokli, izglītību, kultūru vai citiem jautājumiem," uzsvēra Ēlerte.

Latvijas pilsētas šobrīd cīnās par saviem iedzīvotājiem, jo dažādas pilsētas piedāvā dažādus atvieglojumus saviem iedzīvotājiem, atzīmēja "Vienotības" mēra amata kandidāte. Viņasprāt, šāda sacensība ir dabiska, jo būtisks pilsētas ienākums ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis, un nodokļu atvieglojumus pilsēta var izmantot kā instrumentu iedzīvotāju piesaistīšanai. Tomēr Ēlerte brīdināja, ka šai sacensībai nevajadzētu sasniegt absurdus apmērus.

"Attiecībā uz to, kur būt deklarētam, tiešām – es aicinātu visus cilvēkus, kuriem ir viedoklis, kuriem ir svarīgi, kas un kādā veidā pārvaldīs Rīgu, ja viņi nav deklarējušies Rīgā, to tiešām izdarīt," piebilda Ēlerte.

Komentāri 3
mattpirms 5 gadiem
o49b4l http://www.78NLRvzfIwzacsSvHH4hdZWSkQdHROAk.com
HeleDLFSwVNLPLfzapirms 5 gadiem
Excellent blog! Do you have any suggestions for ainsripg writers? I'm planning to start my own blog soon but I'm a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I'm completely confused .. Any tips? Thanks!
pilsonis_parastaispirms 6 gadiem
Gribētu uzdot tikpat gudrus jautājumus pretī tiem, kas dzirdami iekš radio, Vienotības reklāmās:1)kāda jēga siltināt daudzstāvenes, ja lielākā daļa siltuma aiziet caur logiem un mājām, kas sildās no teca, pēc būtības siltums neko nemaksā, maksā piegāde un lētāka tā nekļūs nekad. 2)vai pilsonim_parastajam nav svarīgāki taustāmi labumi, nekā valdošās partijas valodas izvēle? 3)vai karotīte ievārījuma sūdukaudzē to padarītu par zapti? Reiz bez domāšanas balsoju par Vienotību, bet tagad stipri jāpadomā