Galante: Mūsu misija - atrast labākos no Latvijas dārgakmeņiem (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Galante: Mūsu misija - atrast labākos no Latvijas dārgakmeņiem (FOTO, VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 12. februārī plkst. 17:11

Klasiskās mūzikas "Ineses Galantes Talanti.LV" konkursa galvenā misija ir atrast labākos no labākajiem Latvijas dārgakmeņiem, atklājot preses konferenci par godu konkursa sākumam, portālam Mixnews.lv sacīja operdziedātāja Inese Galante.

Viņa uzsvēra, ka jauniem talantiem noteikti vajag palīdzēt, atbalstīt un motivēt, jo jaunība ir Latvijas nākotne.

"Man ļoti gribas, lai Latvija ir pazīstama un skanīga tieši ar saviem māksliniekiem. Mūsu valsts vārds jebkurā operas skatuvē vai orķestri skan [ļoti plaši]. Tas jau ir kā zīmogs – no Latvijas noteikti būs kaut kas labs. Un es gribu, lai tas paliek un būtu vēl stiprāk un spožāk," sacīja Galante.

фото

фото

фото

Runājot par "Olainfarm" atbalstu šīm konkursam, dziedātāja uzsvēra, ka farmācija un klasiskā mūzika ir ļoti līdzīgas: viena ārstē ķermeni, otra – dvēseli.

"Klasiskā mūzika sniedz garīgo veselību gan mūziķiem, gan klausītājiem. Tā ir psihoterapija, zāles, siltā duša. Mūzika ir tas, kas mums dod laimes un skaistuma sajūtu. Gribas, protams, skatīties pa malām, bet labāk skatīties uz priekšu un iet uz mērķi," akcentēja Galante.

Viņa norādīja, ka konkurss palīdzēs parādīt sevi arī jaunajiem talantiem no Latvijas vismazākajiem stūriem.

фото

Jaunā talantīgā dziedātāja Cira Tolordava iepriecināja klātesošos ar skaisto acapella priekšnesumu

фото

фото

Konkurss "Ineses Galantes Talanti.LV" tiek atklāts un izsludināts trešdien, 12.februārī, un tajā būs gan klasiskās mūzikas, gan džeza kategorijas. Tas būs pirmais šāds konkurss klasiskās mūzikas žanrā Latvijā, kur meklēs un prezentēs labākos no labākajiem, lai Latvija varētu iepazīt un lepoties ar saviem patiesajiem dārgakmeņiem – saviem talantiem.

Paredzēta video ierakstu iesūtīšana, pusfināli reģionu pilsētās, skatītāju balsojums un fināls Rīgā. Konkursu organizē "Ineses Galantes Fonds" sadarbībā ar Olainfarm un ar Rietumu Bankas labdarības Fonda atbalstu. Konkursa galvenais mērķis ir stimulēt klasiskās mūzikas attīstību un interesi par to.

фото

фото

фото

Konkurss ir iecerēts maksimāli demokrātisks, lai tajā varētu piedalīties plašs interesentu loks no visas Latvijas, protams, saglabājot klasiskās mūzikas standartus.

Video materiāla nofilmēšana un augšupielādēšana internetā mūsdienās ir plaši pieejama izmantojot, piemēram, mobilās tehnoloģijas. Lai konkursantiem būtu vieglāk tikt uz pusfinālu, žūrijas noklausīšanās paredzēta četrās reģionu pilsētās. Tāpēc organizatori paredz lielu atsaucību un tic, ka šis konkurss izcels saulītē jaunus talantus.

Papildu informāciju var uzzināt konkursa mājas lapā "www.inesesgalantestalanti.lv". Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

Komentāri