Kosteņecka: Barikāžu pasākumi ar deputātiem ir farss, īstie varoņi ir lauku cilvēki, Mixnews.lv

Kosteņecka: Barikāžu pasākumi ar deputātiem ir farss, īstie varoņi ir lauku cilvēki (8)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 21. janvārī plkst. 14:37

1991.gada barikāžu piemiņas pasākumi, kuros piedalās deputāti, ir farss, paziņoja viena no Latvijas Tautas frontes aktīvistēm, rakstniece Marina Kosteņecka. Radio Baltkom rīta programmā viņa uzsvēra, ka atmiņas par iedzīvotāju panākumiem, kuriem izdevās nosargāt Latvijas neatkarību, glabāja gēnu līmenī.

"Kad es skatos, kā šos cilvēkus Latvijā sveic mazbērni, kuri saviem vectēviem un tēviem nes ziedus, man rodas asociācijas ar 9.maiju. Šajā dienā mūsu krievu jaunieši veterāniem saka "paldies" par uzvaru, bet man ir kamols kaklā. Un arī barikāžu aizstāvju piemiņas dienā man ir līdzīgs emocionālais stāvoklis," uzsvēra Kosteņecka.

Taču pavisam kas cits ir pasākumi Rīgā, kad tiek iedegts piemiņas ugunskurs un deputāti demonstratīvi ēd putru, uzskata publiciste. "Tas ir farss, vēsture atkārtojas farsa veidā. Taču patiesībā barikādes bija ļoti nopietns pasākums un piemiņa par to ir nācijas asinīs. Bet nācija – tie nav politikāņi, kas demonstratīvi sapulcējas pie Saeimas vai laukumā pie Brīvības pieminekļa," uzsvēra Kosteņecka.

Publiciste uzsvēra, ka patiesībā to laiku varoņi ir nevis rīdzinieki, bet lauku iedzīvotāji.

"Es septiņpadsmit gadus biju Barikāžu dalībnieku piemiņas zīmes valdes locekle. Es pati šo medaļu esmu pasniegusi, braucu pa visu Latviju. Barikāžu galvenie varoņi un sargi bija lauku iedzīvotāji. Cilvēki, kuri ar smago lauuksaimniecības tehniku brauca no visām Latvijas malām. Viņi diennaktīm sargāja savu valsti, sēžot pie ugunskuriem Rīgā. Tādēļ varoņi ir pati Latvijas tauta, kuru es ļoti cienu," uzsvēra Kosteņecka.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 8
Pharmf930pirms 6 gadiem
Very nice site!
Pharmc728pirms 6 gadiem
Very nice site! cheap cialis http://opxaiey.com/oyyxvry/4.html
Pharma325pirms 6 gadiem
Hello! eecdaea interesting eecdaea site! I'm really like it! Very, very eecdaea good!