Pauls: Vienmēr esmu atbalstījis labas attiecības ar kaimiņiem (VIDEO), Mixnews.lv

Pauls: Vienmēr esmu atbalstījis labas attiecības ar kaimiņiem (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 15. februārī plkst. 18:16

Ir jābūt normālām attiecībām ar kaimiņiem, tostarp Krieviju, uzskata komponists Raimonds Pauls. Šādu viedokli komponists izteica intervijā radio Baltkom, komentējot uzskatu par to, ka viņš ir spilgts Latvijas "maigās varas" paraugs Krievijā. Turklāt Pauls arī atzina, ka īsti neizprot arī jēdzienu "maigā vara".

"Es neizprotu šo jēdzienu. Es vienmēr esmu atbalstījis labas attiecības ar Krieviju. Zinu, ka Krievijas publika mani ciena. Man nav pilnīgi nekādu pretenziju pret saviem klausītājiem, saviem draugiem. Es uzskatu, ka Krievija ir mūsu kaimiņš un ar to ir jābūt labām attiecībām, tas arī viss," teica Pauls.

Atgādināsim, ka bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs nodēvēja komponistu Raimondu Paulu par Latvijas "maigās varas" pārstāvi Krievijā.

фото

Maestro Pauls intervijā radio Baltkom arī atzina, ka Krievijas klasiskās mūzikas izmantošana Olimpisko spēļu atklāšanā Sočos bija veiksmīgs risinājums.

"Olimpiādes atklāšana bija skaista. Ikviens var kritizēt, kā vēlas. Krievija izdarīja ļoti gudri, nerādot to, kas tai nesanāk. Piemēram, nebija nekādas popmūzikas, viņi uzsvaru lika uz brīnišķīgo klasisko mūziku, baletu," teica komponists.

Viņš arī atzina, ka viņam piedāvāts piedalīties Latvijas mājas atklāšanā Soču olimpiskajā ciematā.

"Mani aicināja piedalīties mūsu mājas atklāšanā, taču izskanēja frāze, ka, ja tu atbrauksi, atnāks mums vajadzīgie cilvēki, un es uzreiz sapratu, kas notiek. Pateicu - paldies, es nebraukšu," pastāstīja maestro.

фото

Piebildīsim, ka 13.februārī Latvijas Nacionālajā teātrī notika slēgts koncerts - jaunā diska "Pauls spēlē Kančeli" prezentācija. Vakara noslēgumā Raimonds Pauls spēlēja parafrāzi par Gija Kančeli filmu mūziku.

Raimonds Pauls viesojas radio Baltkom (krievu val.)

Komentāri