Čellistam Valteram Pūcem iznāks albums Francijā un Beļģijā , Mixnews.lv

Čellistam Valteram Pūcem iznāks albums Francijā un Beļģijā

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 20. februārī plkst. 07:13

Čellists Valters Pūce, popularitāti iemantojis ar projektiem "Melo M" un "DaGambas" 2013.gada vasarā mūziķis pabeidza Briseles Karalisko mūzikas Akadēmiju, iegūstot maģistra grādu. Studiju laikā viņš iepazinās ar Francijā populāro dziedātāju Laru Bellerosu. Kopā ar Laru un grupu "DaGambas" tika ierakstīta teātra izrādes "Šveiks" balādes franču versija "Qui Est le Fou". Valtera un Laras sadarbība turpinās – laikā no pērnās vasaras līdz šī gada sākumam tika radītas jaunas dziesmas, un 2014.gada martā leibla "BAZIKEMISTRY" paspārnē tiks izdots projekta "Puce et Bellerose" desmit romantisku balāžu ieraksts.

фото

"Albuma ieraksts notika ļoti ātri. Aizlidoju uz Briseli ar sešiem ierakstam gataviem darbiem. Lara man atbildēja, ka vajag desmit! Tā piecās dienās tika radīti desmit skaņdarbi jeb vesels albums. Albumā būs arī septiņbalsīgs čellu orķestris. Dienā ierakstījām trīs skaņdarbus. Tas man bija mizīgs pārsteigums, jo Latvijā ieraksta process notiek daudz lēnāk. Sapratu – ja pats sev uzstādi mērķi, vari izdarīt jebko!" – atklāj Valters.Franču valodu studiju laikā mūziķis tomēr nav apguvis. Viņš nosmej, iespējams tagad būs jāsāk mācīties.

"Daudzi latviešu mūziķi aizbrauc pasaulē mācīties un meklēt laimi. Bet ir jāzina viena lieta: pirmais gads būs ļoti smags, otrajā tu sāc iepazīties un trešajā gadā lēnām kaut kas sāk notikt. Bieži vien daudzi pēc pirmā gada atbrauc atpakaļ. Es Briselē biju trīs gadus. Tikai tad, kad beidzu konservatoriju, radās ideja par projektu "Puce et Bellerose", un es tiku pieņemts kā vietējais," turpina Valters.

Studijas Briseles Karaliskajā mūzikas Akadēmijā mūziķim bija interesantas nevis akadēmiskā grāda dēļ, bet gan kā iespēja nodibināt kontaktus un īstenot sapņus. Kad šķitis – viss, jābrauc mājās, sapnis piepeši piepildījies.

Martā un aprīlī Valters uzstāsies dažādās Eiropas valstīs – Nīderlandē, Beļģijā un Vācijā gan kopā ar Laru Bellerose, gan ar Arturu Cingujevu projektā "Teleports", Jēkabu Nīmani un Jolantu Strikaiti, Eiropas koncertu sēriju noslēgs solo koncerts festivāla "Printemps musical de Silly" ietvaros Beļģijā. Ar grupu "DaGambas" gaidāmi koncerti aprīļa sākumā Briselē Eiropas parlamentā un Rīgā aprīļa beigās Valters Pūce būs dzirdams kopā ar "DaGambas" un Sinfonietta Rīga Lielajā Ģildē.

"Man vienmēr ir bijis daudz darāmā un vēl mācības ārzemēs. Es lidoju šurpu turpu, jo "DaGambas" vajadzēja ierakstīt albumu. Tagad mācību vairs nav, un brīvo laiku aizņem jaunie projekti," savu aizņemto grafiku komentē Valters Pūce.

Bagātais koncertu grafiks prasa trenēties katru dienu. Savā dzīvesvietā Valters ar kaimiņu atļauju drīkst spēlēt līdz pieciem pēcpusdienā, pēc tam ir jāpārceļas. Mūziķis mēdz komponēt pa naktīm. Studiju laikā Latvijas Mūzikas akadēmijā mūziķim bija ierasta lieta celties sešos no rīta, lai kā pirmais tiktu pie brīvākas klases, kurā spēlējot pavadīta visa diena.

фото

Interesanti, ka čellists savam instrumentam pērk biļeti lidmašīnas salonā, lieki neriskējot apskādēt mūzikas instrumentu lidmašīnas bagāžas nodalījumā. Šobrīd Valtera instruments ir 300 gadus vecs, itāļu meistara radīts čells. Mūziķis stāsta, ka akadēmiskā vidē vislabākie ir simtus gadus veci mūzikas instrumenti, kuru skanējumam arī pēc vismodernākajiem mērījumiem nav iespējams izveidot līdzinieku.

Arī mūsdienās ir iespējams izgatavot labu čellu, taču pēc desmit, divdesmit gadiem, kokam žūstot, instrumenta skaņa kļūst sliktāka. Parasti dārgos instrumentus mūziķiem uztic viņu mecenāti vai tos var izīrēt. Valters cer, ka ar savu čellu varēs spēlēt pēc iespējas ilgāk, instrumenta fantastiskā skaņa mūziķi ir apbūrusi!

Valters Pūce sevi neirobežo ne žanriski, ne stilistiski. Kopā ar dziedātāju Ralfu Eilandu sarakstījuši dziesmu "Revelation", ar kuru 22.februārī piedalīsies Eirovīzijas Nacionālās atlases finālā Ventspilī, sacenšoties par ceļazīmi uz Eirovīzijas finālu Dānijā.

Valters atzinīgi novērtē Ralfa divdesmit gados uzkrāto daudzveidīgo dzīves pieredzi. Turklāt dziesmas radīšanas process kopā ar citu mūziķi Pūcem, kas parasti dziesmas raksta viens pats, bija interesants. Mūziķu mērķis bija radīt labu dziesmu un parādīt to klausītājiem. (Eirovīziju skatās visi - arī tie, kas apgalvo, ka neskatās). Un Valters sola – ar "Relevation" nekas nebeigsies. Arī pēc Eirovīzijas viņa un Ralfa sadarbība turpināsies!

фото

Uz Eirovīzijas skatuves kopā ar Valteru un Ralfu darbojas arī bundziniece Nellija Bubujanca.

"Sākumā gribējām uzstāties divatā, taču rokmūzika nav iedomājama bez bungām. Ja nebūtu bungu – tas būtu dīvaini. Tāpēc radās doma, piesaistīt skaistāko bundzinieci pasaulē Nelliju. Es neesmu redzējis skaistāku bundzinieci, turklāt viņa arī ļoti labi spēlē!" saka Valters.

Jautāts par saviem spilgtākajiem Eirovīzijas iespaidiem, Valters atceras grupas "Cosmos" profesionālo uzstāšanos, bet no citu gadu uzvarētājiem viņa favorīti ir somu metālisti "Lordi".

"Mani Eirovīzijā kaitina tas, ka tiek kopēti iepriekšējo gadu veiksmīgie hīti. Tas aizgāja, tāpēc dari tā, kā darīja viņš. Tā, manuprāt, ir vislielākā kļūda. Panākumus gūst tie, kas nekopē, kas uz skatuves izmēģina ko jaunu. Mani numur viens Eirovīzijas uzvarētāji ir "Lordi". Viņi uzvarēja, jo piedāvāja šokējošu un pilnīgi atšķirīgu stāstu. Tā arī var! Ja vairāk šādu mūziķu piedalītos Eirovīzijā, galu galā tas kļūtu par foršu konkursu," uzskata Valters.

Teksts:Aiga Leitholde, Foto:Māris Morkāns; "Puce et Bellerose" publicitātes foto

Komentāri