Latvijas hokejisti: Viens par visiem un visi par vienu! (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Latvijas hokejisti: Viens par visiem un visi par vienu! (FOTO, VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 20. februārī plkst. 16:20

Pats galvenais, kas Soču olimpisko spēļu laikā palīdzēja saglabāt mieru, ir tieksme pēc uzvaras, ceturtdien atgriežoties Latvijā no Olimpiādes portālam Mixnews.lv sacīja Latvijas hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis.

Vārtsargs uzsvēra, ka pēc lielā pārtraukuma viņam bija liels prieks atkal atgriezties laukumā.

"Mēs zinājām, ka varam spēlēt tik labi, cik mēs spēlējām, un ir ļoti svarīgi, ka mēs to darījām visi kopā. Katrā mačā centāmies izdarīt visu [no mums atkarīgo], jo Olimpiskās spēlēs ir reizi četros gados un gribējām parādīt sevi un savu valsti no labākas puses. Ceru, ka mums tas arī izdevās," norādīja Masaļskis.

Uz jautājumu, kāpēc Latvijas izlasei tomēr neizdevās uzvarēt pēdējo maču pret Kanādu, Masaļskis norādīja uz iespējamo pieredzes trūkumu. Viņš arī piebilda, ka ne visi Latvijas izlases hokejisti līdz šim ir spēlējuši ar tāda līmeņa pretiniekiem.

фото

Tādās pat domās ir arī Latvijas izlases uzbrucējs Lauris Dārziņš, kurš trešdien mačā pret Kanādu guva vārtus Latvijas izlases labā. Tomēr viņš atzina, ka noticēt saviem spēkiem palīdzēja līdzjutēju un tuvinieku atbalsts.

фото

"Jau kvalificēties [ceturtdaļfinālam] bija lieliska sajūta, bet braucām ne tikai piedalīties, bet arī parādīt labu sniegumu, kas beigās, liekas, arī izdevies. Redzot [līdzjutēju] atbalstu šodien, arī paši esam noticējuši un aizmirsuši to vakardienas rūgto zaudējumu. Paldies visiem, kas šodien ir šeit," pateicīgs ir Dārziņš.

фото

Runājot par kopējo iespaidu par Olimpiādi, Dārziņš uzsvēra, ka viņam šī gada olimpiskās spēles patika pat labāk, nekā Vankūverā – viss esot bijis ļoti labi noorganizēts.

To pašu atzina arī Latvijas izlases aizsargs Oskars Bārtulis. Viņš uzsvēra, ka komanda spēlēja kā viena ģimene, pauda prieku par sirsnīgo sagaidīšanu un atzina, ka līdzjutēju atbalstu hokejisti juta pat atrodoties Sočos.

фото

фото

фото

Runājot par maču pret Kanādu, Bārtulis uzsvēra, ka Latvijas izlase pārspēja pati sevi un viņš nekad neesot redzējis komandu tādā stāvoklī, kādā viņa bija pēc mača – gandrīz visiem spēlētājiem bija traumas, jo viņi gūlās zem ripas un darīja visu iespējamo, lai uzvarētu.

"Pirms turnīra neviens negaidīja no mums tādu spēli, bet mēs parādījām, ka esam viena lielā komanda, kā viena dūre un varam daudz ko sasniegt. Mēs to esam pierādījuši visai pasaulei," norādīja Bārtulis.

Kad spēlē ar tādām hokeja zvaigznēm kā Kanāda, pretinieka statuss pat vairāk motivē tiekties pēc uzvaras, jo tāda spēle var būt tikai vienu reizi dzīvē, piebilda Bārtulis.

Savukārt Latvijas izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, runājot par maču pret Kanādu, uzsvēra, ka tas komandas gars, ko varēja vērot pēdējā mača laikā, radās vēl Rīgā, trenējoties un dodoties uz Sočiem.

фото

"Visi gāja ārā uz ledus un ar prieku darīja to smago darbu, kas bija pirms Olimpiādes. Pirmās trīs spēles mūs saliedēja vēl vairāk, un [atkārtotā mačā] pret Šveici jau sāka rasties kaut kāda ticība," sacīja Daugaviņš.

"Es vakar pat nespēlēju spēli, sēdēju istabiņā un bļāvu līdzi puišiem. Kad spēle beidzās un bija 2:1, nezinu kāpēc, bet man tiešām bija tāda sajūta, ka mēs vinnējām kaut ko. Protams, bija sāpīgi, ka netikām tālāk, jo bijām pavisam tuvu, bet puiši izdarīja visu iespējamo, un tur nav ko piebilst," atzina Daugaviņš.

фото

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Latvijas hokeja izlasi, kura ceturtdienas rītā atgriezās no Soču olimpiskajām spēlēm, lidostā "Rīga" līdzjutēji sagaidīja kā varoņus. Hokejistus Latvijā sagaidīja ap 300 cilvēku un viņiem tika veltītas milzīgas gaviles.

Atgādinām, ka Latvijas hokejisti trešdien Soču olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā ļoti saspringtā duelī tikai ar 1:2 piekāpās varenajai Kanādai.

Olimpisko spēļu pirmajā astoņniekā latvieši iekļuvuši pirmo reizi vēsturē. Tikmēr no daudzām Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznēm nokomplektētā Kanādas izlase grupu turnīrā guva trīs panākumus, ar 6:0 sagraujot Austriju, ar 2:1 pagarinājumā apspēlējot Somiju un ar 3:1 pārspējot Norvēģiju. Kanādieši kā savas grupas uzvarētāji automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā.

Latvijas un Kanādas hokejisti olimpiskajās spēlēs savā starpā iepriekš tikās vien 1936.gadā, kad kanādieši bija pārāki ar 11:0. Pasaules čempionātos desmit tikšanās reizēs latvieši pretoties spējuši vien 1997.gadā, kad tika nospēlēts neizšķirti 3:3.

Komentāri