Maidana dalībnieks: Vai nu vara aizies, vai arī būs lielas asinis, Mixnews.lv

Maidana dalībnieks: Vai nu vara aizies, vai arī būs lielas asinis

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 21. februārī plkst. 00:16

Pat ja visi trīs opozīcijas līderi no Maidana skatuves teiks, ka ir vienojušies ar varas iestādēm un aicinās izklīst, cilvēki nekur neies. Tā intervijā radio Baltkom teica Maidana dalībnieks Sergejs, kas tika ievainots naktī uz 19.februāri.

Sergej, jūs esat smagi cietis. Kāda ir pašsajūta un kas tieši notika?

Jūtos pieņemami. Ir arī smagāk cietuši cilvēki. Tas notika naktī uz 19.februāri. Tā bija mana pirmā kauja, kurā aktīvi piedalījos. Viņi mērķtiecīgi uz mani šāva. Es tiesībsargus nokaitināju, šķiet, ar to, ka aicināju uz divkauju, lietoju necenzētus vārdus. Mani sauc par maidana samuraju, trāpīja vārīgā vietā.

Atkopsieties un atkal dosieties uz Maidanu?

Es ļoti vēlos atgriezties Maidanā. Nav iespējams noskatīties, kā mirst savējie. Divas dienas jau guļu, skatos televizoru, taču dvēsele sāp tā, ka grūti elpot. Protams, kaujās piedalīties nevarēšu, jo nevaru normāli staigāt un skriet. Iespējams, atradīšu darbiņu informatīvajā štābā. Redzēs. Galvenais, lai būtu tur...

Sadursmju rezultātā jau ir tik daudz kritušos un cietošo, jums nav bail mirt par Maidanu?

Ziniet, kas ir briesmīgi? Briesmīgi ir tas, ka nejūti bailes. Nav pašaizsardzības instinkta. "Ieslēdzas" kaut kādi dzīvnieciski instinkti. Šī jau ir ceturtā lode. Esmu pilnīga civilpersona, uz mani pirmo reizi šāva. Bija bail pēc pirmās reizes, tas man bija šoks - kā tā var notikt, ka šauj uz iedzīvotājiem, bet pēc tam pieradu. Tagad tam nav nekādas nozīmes - vienkārši aizžmiedz acis un krīti. Tie, kas ir piedalījušies karā, saka, ka tur ir tāpat... Maidanā mērķtiecīgi šauj uz tiem, kuri izrāda iniciatīvu.

Kā jums šķiet, ar ko tas viss var beigties?

Ir divi varianti: vai nu viņi mūs, vai mēs - viņus. Pat ja visi trīs opozīcijas līderi no Maidana skatuves pateiks, ka ir vienojušies ar varu un aicinās visus izklīst, cilvēki nekur neies. Mēs aiziesim tikai pēc šīs varas pilnīgas iznīcināšanas, lai Ukrainā nepaliktu pat viņu pēdas. Tādēļ varianti ir tikai divi, vai nu mēs viņus iznīcināsim, vai arī viņi mums uzbruks ar tankiem, armiju, es nezinu, bet līs lielas asinis.

Komentāri