Krievijas politologs: Ukrainā ir vērojama sistēmiska valstiskuma modeļa krīze, Mixnews.lv

Krievijas politologs: Ukrainā ir vērojama sistēmiska valstiskuma modeļa krīze

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 24. februārī plkst. 20:25

Tas, kas notiek Ukrainā, nav politiska krīze, bet gan sistēmiska tā valstiskuma modeļa krīze, kas radās Ukrainā pēc PSRS sabrukuma, intervijā radio Baltkom teica Krievijas politologs Fjodors Lukjanovs.

Pēc viņa teiktā, nav nozīmes meklēt, kur slēpjas Viktora Janukoviča vai viņa priekšgājēju vaina, kur slēpjas radikāļu vaina. Kamēr netiks atrisināts fundamentālais jautājums, kas radīja situācijas saasināšanos, krīze Ukrainā diezin vai beigsies.

"Fundamentāls jautājums, kas atklāj pilnīgu nenoteiktību nākotnē. Ukrainā pēc divdesmit neatkarīgas pastāvēšanas gadiem nav atrisināti valsts pastāvēšanas fundamentālie jautājumi. Atklājās tas naida līmenis, kuru daudzi negaidīja, jo visi uzskatīja, ka tikai Krievijā ir tik nežēlīgi tikumi, jo pirms divdesmit gadiem Krievijā bija īss pilsoņu karš. Bet Ukrainā visi iet, iet, pēc tam apstājas un pēc tam atkal sākas rīvēšanās. Šīs rīvēšanās vienmēr ļāva sameklēt kompromisus. Tagad ir acīmredzami, ka kompromisi neko nenozīmē," saka Lukjanovs.

Pēc viņa teiktā, Latvijā šāds scenārijs nav iespējams vairāku iemeslu dēļ.

"Pat neskatoties uz visām Latvijas problēmām, valsts, visticamāk, cenšas apzināt šīs problēmas un cenšas atrast saprātīgus risinājumus. Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju saprot, ka tādi notikumi kā Ukrainā neko labu nenozīmē. Latvijā Ukrainas scenārijs nav iespējams tādēļ, ka šeit ir pietiekami daudz saprātīgu cilvēku," piebilda Krievijas politologs.

Komentāri