Lidostā sudraba medaļnieki bobslejā sagaidīti ar skaļām ovācijām (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Lidostā sudraba medaļnieki bobslejā sagaidīti ar skaļām ovācijām (FOTO, VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 25. februārī plkst. 14:41

Latvijas bobsleja četrinieks, kas Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu, naktī uz otrdien lidostā "Rīga" tika sagaidīti ar skaļām ovācijām, ziņo LETA.

Kā zināms, svētdien pilots Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pēdējā Soču olimpisko spēļu dienā izcīnīja sudraba godalgu.

фото

Visa bobsleja komanda kopā ar biatlonistu Andreju Rastorgujevu, kā arī kalnu un distanču slēpotājiem Latvijā atgriezās naktī uz otrdienu.

фото

Par spīti vēlajai stundai, olimpiešus lidostā sagaidīja aptuveni 200 cilvēku. Visskaļākās ovācijas tika visiem bobsleja cilvēkiem, bet no pārējiem atlidojušajiem skaļākos aplausus izpelnījās Rastorgujevs.

"Visa Latvija divas nedēļas sēdēja pie TV ekrāniem. Bieži sakām, ka esam mazi, bet bobslejisti ar asarām acīs lika justies, ka esam lieli un vareni. Mums ir divi sudrabi un divas bronzas, tomēr visa Latvijas olimpiskā komanda bija zelta komanda," pauda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

фото

Tikmēr Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis izteicās, ka sportistu parādītie rezultāti Soču olimpiskajās spēlēs parādījuši - Latvijā ziemas sports attīstās. "Cerams, pēc četriem gadiem mēs būsim tikpat priecīgi."

Pirms tam lidmašīnā uzrunas teica Vrubļevskis un Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) viceprezidents un valdes loceklis Zintis Ekmanis, kurš pirms 30 gadiem ieguva Latvijas pirmo olimpisko medaļu bobslejā. Šoreiz kopā ar Latvijas sportistiem mājās atgriezās ne tikai Lietuvas, bet arī Igaunijas pārstāvji. Daudzo pasažieru dēļ šoreiz netika lidots ar slaveno olimpisko, bet lielāku lidmašīnu.

Pēc atgriešanās mājās un bobslejisti ar policijas eskortu devās uz Brīvības pieminekli, kura pakājē nolika ziedus.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobsleja sacensībās.

Aizvadītās Ziemas olimpiskās spēles bija veiksmīgākās Latvijas vēsturē, jo tika izcīnītas četras medaļas - divas sudraba un divas bronzas. Vispirms par cēlmetālu parūpējās Latvijas kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici, tiekot pie bronzas, bet nedaudz vēlāk to pašu paveica kamaniņu stafetes komanda ar Elīzu Tīrumu, Mārtiņu Rubeni un Šiciem sastāvā. Savukārt olimpisko spēļu turpinājumā par vicečempionu tika kronēts skeletonists Martins Dukurs.

Komentāri