Skeletonistu treneris: Ir apspriesti pirmie tehniskie risinājumi jauniem skeletona modeļiem , Mixnews.lv

Skeletonistu treneris: Ir apspriesti pirmie tehniskie risinājumi jauniem skeletona modeļiem (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 25. februārī plkst. 20:19

Gan Martins, gan Tomass Dukuri jau sāk pamazām domāt par gatavošanos nākamai Olimpiādei, kas 2018.gadā notiks Dienvidkorejā, intervijā portālam mixnews.lv pastāstīja brāļu Dukuru tēvs un treneris Dainis Dukurs.

"Jā, mēs jau aprunājām pirmos tehniskos risinājumus jauniem skeletona modeļiem, pirmās vīzijas ir apspriestas," apstiprināja Dainis Dukurs.

"Dzīve rādīs, kā būs, bet es domāju, ka gan Martins, gan Tomass sāks gatavošanos nākamajai olimpiādei. Iespējams, tā uzreiz nebūs tik intensīva, jo ir jāatpūšas, arī mentāli. Sezona bija veiksmīga, iespējams, mēs gribējām mazliet labāk izskatīties olimpiādē, bet sports ir sports un uzvarēja tas, kas tajā brīdī bija stiprāks," atzina skeletonistu treneris.

Intervijā Dukurs atzina, ka latviešu komanda zināmā mērā ir atpalikusi tehnikas ziņā un ka citas komandas ir tikušas tālāk. Viņš to saista arī ar slidu sagatavošanas tehniskajām niansēm, kas bieži neoficiāli tiek saistīta ar neatļautu paņēmienu izmantošanu.

"Mēs tā naivi noticējām, ka ir jādara tas, ko ir pateikusi Starptautiskā bobsleja federācija, bet redzot viņu attieksmi, ka viņi līdz galam visu nenokontrolē, arī mums ir jādomā par materiāla uzlabošanu, lai tas paliktu ātrāks. Es domāju, ka tas ir ceļš, ko mēs iesim visi kopā – gan bobslejs, gan skeletons, gan kamanas. Mums ir jāpiesaista gudri prāti, kas Latvijā ir, jo stāvot malā un esot godīgam vairs nebūs konkurētspējas," atzina pieredzējušais treneris, atzīstot, ka ir bijušas aizdomas par īpašu slidu sagatavošanas metožu pielietošanu.

"Mēs mēģinājām uzrunāt materiālu kontrolierus, lai tas tiktu izskausts. Ja viņi to negrib darīt, tad mums ir jāiet tas pats ceļš, ko iet pārējie gudrinieki," skaidro Dukurs, piebilstot, ka tas nav pareizi.

Latvijas skeletonistu treneris arī uzsvēra, ka Krievijas vārds skeletona sabiedrībā visiem ir uz mēles dēļ piesaistītajiem vācu izcelsmes treneriem, kas atļāvušies nomarķēt slidas ar "kreisiem" zīmoliem, jo nav garantiju, ka šādas situācijas neatkārtosies arī nākotnē.

Komentāri 1
CjUds5Udhpirms 4 gadiem
Your report proidves confirmed useful to us. It’s really informative and you are obviously extremely educated in this area.You have exposed my personal eye for you to varying opinion of this specific subject togetherwith intriquing, notable and solid content.