Lipmans: "Liepājas metalurgs" jau sen ir bankrotējis un neviens par to neinteresējas, Mixnews.lv

Lipmans: "Liepājas metalurgs" jau sen ir bankrotējis un neviens par to neinteresējas

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 23. janvārī plkst. 13:51

Viens no "Liepājas metalurga" akcionāriem, uzņēmējs Kirovs Lipmans, intervijā radio "Baltkom" atzina, ka uzņēmums jau sen ir bankrotējis un valsts par to neinteresējas.

"Uzņēmums ir izzagts. Ja jau valsts ir izsniegusi garantijas, tad tai ir jāveic kontrole un jāseko. Bet ko viņi izdarīja? Es uzrakstīju premjeram vēstuli par to, kas un kā tur ir jādara. Viņš to nodeva finanšu ministram, kuram ar saviem cilvēkiem bija jāizvērtē situācija, viss jāpārbauda, jāsasauc neatkarīga komisija. Tā vietā viņš manu vēstuli nosūtīja uz rūpnīcu. Bet tas jau ož pēc krimināla, lai ar mani izrēķinātos, tā sakot, Lipmans žēlojas, tieciet ar viņu galā.

Par to, ka tur ir mani ieguldījumi, man ir vienalga, esmu diezgan turīgs cilvēks. Man sāp un ir žēl tos strādniekus, kuri tur par kapeikām strādā, katru gadu kāds iet bojā drošības neievērošanas dēļ. Kas es biju prezidents, tad jau pirmo sēdi sāku tieši ar drošības noteikumi, bet kas tur tagad notiek. Cilvēki strādā par sviestmaizi, rūpnīca ir izzagta, tā ir bankrotējusi un nevienam gar to nav daļas," ir sašutis uzņēmējs.

Mixnews jau rakstīja, ka metalurģijas uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" strādājošie pieprasīja tikšanos ar četriem Latvijas valdības ministriem, lai uzklausītu paskaidrojumus par valsts nostāju metalurģijas nozares saglabāšanā un par metalurģijas nozarē strādājošo labklājību. Savukārt valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs paziņoja par valdes pagājušās nedēļas lēmumu uz laiku pārtraukt maksāt AS "Latvenergo" obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Komentāri