Jevgeņija Timošenko: Mēs visi cīnījāmies pret režīmu, kas izlaupīja valsti, Mixnews.lv

Jevgeņija Timošenko: Mēs visi cīnījāmies pret režīmu, kas izlaupīja valsti

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 26. februārī plkst. 19:34

Bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko meita Jevgēņija sniedza ekskluzīvu interviju radio Baltkom korespondentam Vadimam Radionovam.

Kāda situācija patlaban ir Kijevā?

Ja godīgi, strādāju birojā un precīzi nezinu. Taču zinu, ka parlaments, sabiedrības un maidana pārstāvji strādā. Patlaban notiek maidana padome, kur tiek lemts par jauno valdību.

Kā jūtas Jūlija Timošenko? Vai viņa plāno nodarboties ar politiku tuvākajā laikā?

Jūlija Timošenko jau nekad nav pārtraukusi nodarboties ar politiku, pat esot cietumā 2,5 gadus, ciešot no fiziskām un psiholoģiskām mocībām, viņa atrada veidu, kā nodot savus ziņojumus, spēja apvienot opozīciju pirms parlamenta vēlēšanām. Viņas reitings šo divu gadu laikā ir cēlies.

Es domāju, ka viņai šobrīd ir absolūti visas morālās tiesības piedalīties politiskajos procesos, nesen viņa uzstāja, lai tie sabiedrības locekļi, kas bija maidana frontes pirmajās rindās, tiktu iekļauti jaunajā valdībā. Uzreiz pēc tikšanās ar ģimeni viņa sāka strādāt.

Presē bija ziņas, ka Jūlija Timošenko plāno izvirzīt savu kandidatūru prezidenta amatam. Tas atbilst patiesībai?

Ziniet, kopš brīža, kad mamma iznāca brīvībā, ir aktivizējušies visi viņas politiskie oponenti un ir daudz baumu, provokāciju, jau šobrīd notiek organizēta kampaņa viņas diskreditēšanai. Taču jebkurā gadījumā mēs saprotam, ka lielākā daļa cilvēku vēlas, lai viņa darbotos politikā. Tagad ir runa par atvērtu, demokrātisku sabiedrību, kas veidojas Ukrainā, tas ir pilnīgi normāli. Viņa pati vēl nav sniegusi nekādus konkrētus paziņojumus.

Kā jūs vērtējat pēdējā laika notikumus Ukrainā?

Man ir acīmredzami, ka ir kritis Janukoviča asiņainais režīms, viņu pakāpeniski nodeva visi. Un tagad valsti kontrolē cilvēki, kuri cīnījās un uzvarēja maidanā, riskējot ar savām dzīvībām. Es uzskatu, ka notiek pilnīgi pareizas, demokrātiskas izmaiņas, kuras atbalsta Eiropas līderi. Koruptīvā režīma gāšana vēl nav noslēgusies, vēl ir austrumu un dienvidu reģionu problēma. Turklāt visu laiku ir dzirdama ne pārāk konkrēta informācija par to, kādēļ Ukrainas austrumi nepiekrīt rietumiem, kas rīko revolūciju, u.t.t. Mēs visi cīnījāmies pret režīmu, kas izlaupīja valsti, un tagad Ukrainā ir ekonomiskā krīze. Es ceru, ka iestāsies tā stabilitāte, kas ļaus valsti pilnībā apvienot. Opozīcija, jaunā vara pie tā strādā. Mūsu uzdevums ir izdarīt tā, lai taisnīgums uzvarētu un visi cilvēki, sākot ar augstākajiem varas pārstāvjiem līdz pat pēdējam milicim, kas slepkavoja cilvēkus, tiktu sodīti pēc starptautiskajiem likumiem.

Presē ir bijusi informācija, ka jūs tajā laikā, kad maidanā norisinājās sadursmes, bijāt ballītē Romā. Kā jūs to komentētu?

Vēlreiz atkārtošu ir sākusies organizēta kampaņa mammas diskreditācijai. Es uzreiz noliedzu šo informāciju: patiešām biju Romā, man bija plānota tikšanās ar Itālijas parlamenta spīkeru, ir pat intervija. Es domāju, ka šī informācija mitēsies un cilvēki, kuri zina, ar ko es nodarbojos pēdējos gadus, proti, cīnījos par mammu, tam nenoticēs. Tādēļ es nepievēršu uzmanību šādām provokācijām.

Kā jūs domāt, kurš vada šo kampaņu - tie ir opozīcijas līderi vai kādi trešie spēki?

Mēs to, protams, vairāk neuzzināsim. Skaidrs, ka mammas atbrīvošana daudziem bija pārsteigums. Viņa bija Janukoviča režīma upuris, politieslodzīta, ka visilgāk bija cietumā. Un visi, tostarp arī Eiropas līderi centās panākt viņas atbrīvošanu, zinot, ka viņa ir nevainīga. Tādēļ tagad visi jūt, ka viņa ir spēcīgs oponents ar lielu autoritāte un rodas bailes. Es domāju, ka cīņa starp politiskajiem konkurentiem būs skaistāka un mierīgāka, provokāciju būs mazāk.

Komentāri