Accenture Latvija vadītājs: Robotu tehnika drīzumā aizstās cilvēkus (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Accenture Latvija vadītājs: Robotu tehnika drīzumā aizstās cilvēkus (FOTO, VIDEO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 28. februārī plkst. 18:37

Ceturtdien, 27.februārī Rīgas Biznesa skolā notika ikgadējā "Accenture Technology Vision 2014" prezentācija, kuras ietvaros klātesošie tika iepazīstināti ar jaunākajām tendencēm informācijas tehnoloģiju nozarē.

"Accenture Latvija" vadītājs Maksims Jegorovs ar interesantiem piemēriem demonstrēja, kā tehnoloģijas ietekmē katra cilvēka dzīvi, sākot no mašīnas, kas prot uztaisīt garšīgu burgeri līdz veselības sistēmai, kas ir spējīga analizēt cilvēka veselības stāvokli.

фото

фото

фото

Prezentācijā laikā tika izskatītas sešas šī gada pamattendences: fiziskās pasaules un programmatūras saplūšana, robotu tehnoloģiju izmantošana, informācijas piegādes ķēde, datortehnikas un programmatūras nozīme, kā arī datu aizsardzības sistēma.

"Katrs bizness ir digitāls, pat zāles pļāvējs," atklājot prezentāciju, uzsvēra "Accenture Latvija" vadītājs Maksims Jegorovs.

фото

Intervijā portālam Mixnews.lv viņš pastāstīja, ka kompānija "Accenture" katru gadu informē savus klientus par jaunākajiem tendencēm IT nozarē.

"Prezentācija ir veltīta tehnoloģijas attīstībai. [Piedāvājam ieskatīties], kā tehnoloģijas ietekmē mūsu dzīvi, lielākoties privātuzņēmumu dzīvi. Mēs katru gadu gatavojam šādu materiālu, skatāmies, kas gada laikā noticis IT jomā, kā mainījies bizness, kā tas reaģē uz tehnoloģijām un kā tas tehnoloģiju ietekmē attīstās," pavēstīja Jegorovs.

Runājot par galvenajam tendencēm IT jomā, "Accenture Latvija" vadītājs atzina, ka viena no svarīgākajām tendencēm ir robotu tehnikas attīstība, kas nākamos 20-30 gados ļoti ietekmēs to, cik daudz no fiziskā darba, ko šodien dara cilvēki, nākotnē darīs roboti.

Galvenā robotu tehnikas priekšrocība ir atvieglot cilvēkiem dzīvi, bet galvenais trūkums – darbavietu skaita samazināšana.

фото

фото

фото

"Darbaspēks neietver vienīgi jūsu darbiniekus. Tas var ietvert ikvienu lietotāju, kas savienots ar internetu. Datu mākoņa, sociālās un sadarbības tehnoloģijas tagad ļauj organizācijām izmantot plašus cilvēkresursus visā pasaulē, no kuriem daudziem ir motivācija palīdzēt. Šo spēku virzīšana, lai sasniegtu biznesa mērķus, ietver sevī gan izaicinājumu, gan milzīgās iespējas. Šāda pieeja var dot katram uzņēmumam piekļuvi milzīgam, prasmīgam darbaspēkam, kas ne tikai ir labāk piemērots attiecīgu organizācijām aktuālu problēmu risināšanai, bet daudzos gadījumos paver iespēju to darīt bez maksas," tika uzsvērts prezentācijā.

"Iedomājaties: zāļes pļāvējs ir pieslēgts internetam, ziņo par savu stāvokli, piesaka remontu, pats nopļauj mauriņu, sazinās ar dārza laistītāju, pat izsauc policiju, ja to mēģina nozagt! Zāļes pļāvējs vairs nav tikai atsevišķu detaļu kopums, bet gan inteliģenta ierīce," pastāstīja "Accenture Latvija" vadītājs.

фото

Vai Jūsu kompānijas pašreizējais pakalpojums vai produkts ir gatavs pārmaiņām, ko mums nesīs nākotne? Uz šo jautājumu ir jāatbild katram uzņēmumam, kurš grib attīstīties un iet līdzi laikam.

Komentāri 1
MwwUW9Jdl7Epirms 5 gadiem
Nazom, your plan for new year is so exciting!! As you know very well, I am alywas so so so jealous about your plans My parents visited Riga 3 years ago, and I am sure that you are going to love it!! It is a very romantic city I guess.Anyway, because you were our Honour Guest' last year in the party, we are going to stay at home bebisim unfortunately No party this time:(However, as you know life is life naanaaa na na naaa ':P Anything can happen:) So, call me at 00:04 . I am giving you 4 minutes to hug and kiss your family members babe !!!I love you, have fun muccxxx