Pabriks: Nav izslēdzama iespēja par Krievijas agresiju Baltijā, Mixnews.lv

Pabriks: Nav izslēdzama iespēja par Krievijas agresiju Baltijā

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 3. martā plkst. 12:25

Krievijas Federācijas Padomes apstiprināts Vladimira Putina lēmums ievest Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā nerada draudus Latvijai, bet tas neizslēdz šāda līdzīga scenārija iespējamību Baltijas valstīs. Par to radio "Baltkom" ēterā sacīja bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

"Domāju, ka Latvijai šobrīd briesmas nedraud - mēs, atšķirībā no Ukrainas, esam NATO un Eiropas Savienības sastāvā. Turklāt mēs apzināmies, ka Krievija šobrīd izmanto spēku, kas nozīmē, ka nākotnē mēs intensīvi lūgsim ES - vai mums būs drošības garantija gadījumā, ja Krievija rīkosies tāpat, kā tagad," atzīmēja Pabriks.

Pēc viņa domām, lai arī Krievija nav sākusi karaspēka izvietošanu Ukrainā, tā jau ir parādījusi agresiju.

"Krievija jau ir izdarījusi, to ko tā ir izdarījusi. Krimā ir novērots liels daudzums cilvēku uniformās un nav īsti skaidrs, kas tie ir. Droši apgalvot, ka tie ir krievu bruņotie spēki nedrīkst, bet domāju, ka katrs saprātīgs cilvēks saprot, ka izņemot krievus neviena cita uz pussalas nav," sacīja Pabriks.

Atgādināsim, ka šo sestdien, 1. martā, Krievijas Federācijas Padome atļāva prezidentam Vladimiram Putinam ievest karaspēku Ukrainas teritorijā, lai aizsargātu tur atrodošās Krievijas militārpersonas un tās pilsoņus. Šis lēmums izsauca kritiku no ANO un NATO, kā arī no ES un ASV valstu pārstāvju puses.

Foto: mixnews.lv

Komentāri