Dombrovskis: Krievija īsteno kara propagandu (VIDEO), Mixnews.lv

Dombrovskis: Krievija īsteno kara propagandu (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 4. martā plkst. 14:30

Divvalodības problēma kā iegansts karaspēka ievešanai Ukrainā ir pilnīgs sadomājums, tā ir tīrākā Krievijas kara propaganda, intervijā MIX TV sacīja bījušais Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

"Valsts augstākās amatpersonas jau ir paudušas viedokli par situāciju Ukrainā, nosodot šo Krievijas rīcību, kas ir faktiski agresija Ukrainā. Un šis ultimāts, kurš par laimi netika īstenots, norāda uz tālākiem situācijas eskalācijas draudiem. Šeit ir pilnīgi skaidrs, ka ir jālemj par iespējamām rīcībām no starptautiskās sabiedrības puses, tai skaitā no Eiropas Savienības puses. Jau parīt šis jautājums būs Eiropas Savienības padomes darba kārtībā," tā par Krievijas izteikto ultimātu Ukrainai un tālāko rīcību šai sakarā izteicās Dombrovskis.

Bijušais Ministru prezidents uzskata, ka divvalodības problēma nav īstais iemesls krievu bruņoto spēku ievešanai Krimas pussalā. Šāda veida paziņojums ir kara propagandas īstenojums, lai varētu attaisnot Krievijas darbības Ukrainas teritorijā. "Bet šajā gadījumā, šī ir ne ar ko neattaisnota rīcība – tā ir agresija, iebrukums kaimiņvalstī," tā vērtē Dombrovskis.

Pēc viņa domām, Latvijai ir jāturpina uzņemtais ārpolitiskais un drošības politikas kurss. "Ir ciešāk jāintegrējas Eiroatlantiskajās struktūrās un precīzāk jādefinē visi drošības nosacījumi, tai skaitā NATO garantijas. No mūsu drošības būtiskākais garants ir tieši mūsu dalība NATO."

Uz jautājumu, kāpēc Valsts prezidents Andris Bērziņš tik vēlu atgriezās no atvaļinājuma, lai dalītos izteikumos un būtu kopā ar tautu tik saspringtā brīdī, Valdis Dombrovskis atbildēja šādi: "Pēc manā rīcībā esošās informācijas prezidenta kungs ir atgriezies no atvaļinājuma un ir iesaistījies šīs situācijas risinājuma meklējumos. Valsts augstākās amatpersonas ir kopīgi izplatījušas paziņojumu, kurā skaidri paudušas nosodījumu Krievijas rīcībai."

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka šo sestdien, 1. martā, Krievijas Federācijas Padome atļāva prezidentam Vladimiram Putinam ievest karaspēku Ukrainas teritorijā, lai aizsargātu tur atrodošos Krievijas pilsoņus un militārpersons. Šis lēmums izsauca kritiku no Rietumvalstīm, kas nosodija Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā.

Pirmdien. 3. martā, ap pl.19:00, Krievija izteica oficiālu ultimātu Ukrainas jūras spēkiem nolikt ieročus, pretējā gadījumā draudot uzsākt visaptverošu uzbrukumu. Pēc brīža Krievijas aizsardzības ministrija atsauca iepriekš izplatīto paziņojumu.

Komentāri