Tallinas Mūzikas nedēļa māksliniekiem ir lielisks atspēriens, Mixnews.lv

Tallinas Mūzikas nedēļa māksliniekiem ir lielisks atspēriens

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 10. martā plkst. 17:23

No 27. līdz 29.martam mūziķus, menedžerus un mūzikas cienītājus pulcēs jau sestā Tallinas mūzikas nedēļa. Šo dienu laikā mūzikas cienītāji Tallinu varēs atklāt ar mūzikas palīdzību, taču mūzikas industrijas pārstāvjiem šis pasākums ir platforma kontaktu dibināšanai, bet mūziķiem un grupām – atrādīšanās "showcase" (skates) ietvaros. Savās Tallinas mūzikas nedēļas (TMW) atmiņās, pieredzē un ieteikumos dalās Latvijas mūziķi un mūzikas menedžeri.

Grupas "Prāta vētra" menedžere Guna Zučika Tallinas Mūzikas nedēļu apmeklēs jau piekto reizi. Viņa norāda, ka šo gadu laikā pasākums ir piedzīvojis strauju izaugsmi un ieguvis stabilu vietu Eiropas mūzikas industrijas kontekstā. Arī grupas "Instrumenti" menedžere Līva Pētersone ar kolēģi ir vienisprātis: "Izmēros Tallinas mūzikas nedēļa ir maza un aptverama, līdz ar to mūzikas industrijas cilvēki ir pieejamāki. TMW piedalās delegāti no visas pasaules, kuriem interesē tieši Baltijas reģionā radītā mūzika."

"Mana iespēja piedalīties Tallinas mūzikas nedēļā bija 2011.gadā. Togad izdevu savu otro albumu "Mystyrys Yrs" un visi spēki tika virzīti uz ārvalstu "apgūšanu". Līdz ar to uzstāšanās Tallinā bija ļoti reizē. Uzreiz atzīšos, ka "pēc kara jau visi gudri" un ar savu šī brīža pieredzi es visu darītu citādāk. Sākot ar gatavošanos, koncentrēšanos un izpratni par to, kas īsti ir šīs konferences. Tobrīd arī TMW bija nesen aizsākta tradīcija un man šķita, ka tas ir kaut kas līdzīgs "South by South West" tirgum, kur iespēja satikt kādu "reālu" mūzikas biznesa darbinieku ir maza. Tallinā tādas iespējas ir katrā liftā, lobijā vai gaitenī. " – stāsta mūziķis Goran Gora.

"Mans vienīgais ieteikums grupām, kas pārstāv Latviju šogad - izdomāt ko darīt ar šo TMW pieredzi pēc tam? Kuras konferences ir jāapmeklē nākošās? Kā tajās tikt uzstāties? Ko vispār grupa vēlas? Šādos pasākumos jābūt ļoti konstruktīviem - ja kāds tev pajautā kuras teritorijas (tirgus) tevi interesē, tev ir jābūt skaidram savam "biznesa plānam". Pats galvenais - ja reiz tu dodies uz konferenci vai vairākām, aizmirsti par mūziku kā hobiju. Tajā brīdī tas kļūst par tavu darbu, kas ir jādara akurāti, precīzi un nevainojami - gan no pārliecības viedokļa, gan muzikālā. Bet, pats galvenais, ko es novēlu kolēģiem Tallinā - lieki neuztraukties, jo visi ir tikai cilvēki. Katram ir sava gaume, uzskati un pieredze. Un, ja tava mūzika nepatīk vienam, iespējams, tieši to būs meklējis kāds cits." – novēl Goran Gora.

"Uz Tallinas mūzikas nedēļu mūs uzaicināja, piedāvāja spēlēt koncertu, mēs piekritām. Spēlējām klubā, kas līdzinājās Rīgas klubam Depo. Koncerts bija labs, cilvēki arī bija pietiekami. Tikai mēs no pārējām grupām stilistiski atšķīrāmies." – atceras grupas "Soundarcade" ģitārists Lauris Ābele – "Mūsu grupas filozofijai neatbilst mūzikas konferenču pasākumi, TMW noderēs mūziķiem, kuriem ar grupu ir saistīti biznesa plāni. Ja šādu plānu nav, tu vari godam pārstāvēt latviešu mūziku, nospēlēt labu koncertu, parādīt, kas pie mums notiek – tā vienmēr ir laba lieta, un to mēs mēģinājām darīt."

фото

"Mēs spēlējām Tallinas Rock Cafe. Protams, bija satraukums un atbildības sajūta, zinot, ka cilvēki nāk tevi vērtēt, bet galu galā atsauksmes bija ļoti pozitīvas. Es atceros, ka Latvijas radio korespondents par mūsu priekšnesumu sacīja – ka esot redzējis "Rage Agains The Machine" koncertu, tikai ar sievietes vokālu. Par pasākumu esmu dzirdējusi tikai labu. Domāju, ja grupai ir muzikālais materiāls, ko tā vēlas parādīt, tad Tallina būs īstā vieta! Tas ir ērti, salīdzinoši lēti un forši! "– savā pieredzē dalās grupas "Triānas Parks" vokāliste Agnese Rakovska.

Guna Zučika uzsver, ka šāda veida mūzikas konferences nenes tūlītējus rezultātus, bet ir nozīmīgs ieguldījums grupas attīstībā:

"2010.gada Tallinas mūzikas nedēļā bija pirmā reize, kad Martins Elborns redzēja "Prāta vētras" koncertu. Pēc tam, uzturot kontaktu, veidojot attiecības, sekoja koncerts Glastonberijas festivālā. Mērķa sasniegšana prasīja trīs gadus. Reizēm gadās momentāni piedāvājumu. Piemēram, piedalījāmies Lielbritānijas festivālā "The Great Escape", kurā mūs uzaicināja uzstāties Čehijas lielākajā festivālā "Rock for People". Bet visbiežāk panākumu sakne ir meklējama pirms grupa vispār ir uzstājusies. Tāpēc dzīve man ir devusi mācību – nesūtīt grupu uz šādiem "showcase" pasākumiem, kur pirms tos nav apmeklējis menedžments. "

2014.gada Tallinas mūzikas nedēļā Latviju pārstāvēs trīspadsmit mākslinieki: "The Sound Poets", "Kodek", eksperimentālais skaņu mākslinieks Toms Auniņš un duets "Elvi/Dunian", sieviešu vokālā grupa "Latvian Voices", grupa "Sus Dungo", hiphopa pārstāvji "ansis" un "NiklāvZ", indī roka grupa "Momend", "Instrumenti", kā arī "Uppfade" un "Ashnikko".

"Tallinas mūzikas nedēļā būs tuvākais "Instrumenti" koncerts. Ņemot vērā, ka pasākums ir "showcase" festivāls, kurā grupas spēlē viena pēc otras, mēs vairāk koncentrējamies uz muzikālo materiālu. Bet koncerts būs foršs, ar pilnu atdevi! Spēlēsim Palladium koncertu saīsināto programmu. " – sola "Instrumenti" menedžere Līva Pētersone. Grupa Tallinā uzstāsies klubā Rock Cafe, piektdienā 28.martā pl.17.

"Tallinas mūzikas nedēļā pirmatskaņojumu piedzīvos jaunās dziesmas no topošā albuma angļu valodā. Plānojam nodziedāt dziesmu igauniski, jo grupā "Sus Dungo" ir divas māsas, pusei igaunietes. Noteikti dziedāsim arī latviski – mēs taču pārstāvam Latviju! Tallinas koncertā ar mums kopā būs skaņu inženieris Tālis Timrots. Jaunais albums tiek rakstīts viņa ierakstu studijā. " – atklāj grupas "Sus Dungo" menedžere Kristīne Pleša. Grupa Tallinā uzstāsies "Von Krahli Teater", sestdienā 29.martā pl.21.

Foto:Tallinn Music Week publicitātes foto

Komentāri