Glagoļeva: Visi bija Fainsā bija iemīlējušies!, Mixnews.lv

Glagoļeva: Visi bija Fainsā bija iemīlējušies!

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 14. martā plkst. 19:01

Piektdien 14.martā mākslas filmai "Divas sievietes" veltītajā preses konferencē uz žurnālistu jautājumiem atbildēja galvenās Ratikina lomas atveidotājs britu aktieris Ralfs Fainss, filmas režisore Vera Glagoļeva, filmas producentes Natālija Ivanova un Antra Cilinska un filmas galvenais operators Gints Bērziņš. Filmas scenārija pamatā ir Ivana Turgēņeva luga "Mēnesis uz laukiem"

"Mani krievu literatūrā saista universālās tēmas, kurām es atsaucos. Dostojevskis, Čehovs, Turgējevs – protams, tie visi ir krievu autori, taču izcila literatūra uzrunā pasauli." – žurnālistiem skaidroja Fainss, kura atveidoto lomu sarakstā ir ne viens vien krievu klasiķu radīts varonis. Krievu valodā aktieris runā pavisam nedaudz.

"Mani interesē dažādu zemju kultūra. Kopš jaunības mani ir interesējusi Krievijas vēsture. Iespējams to var skaidrot kā jauna puikas romatisko interesi par krievu revolūcijām. Protams, ja vēlies kļūt par aktieri, tu iepazīsi Čehova lugas. Iespējams Čehovs ir pirmā saikne daudziem angliski runājošajiem, īpaši ar mākslām un teātri saistītajiem, ar krievu literatūru. Tad, protams, jāpiemin trakā ideja, kopā ar māsu radīt filmu Oņēgins." - turpina Ralfs Fainss. Lēmumu par piedalīšanos filmā viņš pieņēmis, vadoties pēc savas sirdsbalss.

фото

Vaicāts, vai krievu lugu sieviešu varones kā īpaši atšķiras, aktieris atbildēja: "Interesanti, ka tik daudz angļu aktrises sevi identificē Čehova, Turgējeva varonēm. Vai tas ir krievu gars vai tās ir universālās sievišķība? Vai šīm lomām ir jāpiešķir nacionalitāte? Protams, pastāv kultūras atšķirības, taču jūtu, ka arī tās ir savā starpā saistītas."

Kad filmas režisore Vera Glagoļeva 1997.gadā Maskavā esot redzējusi, kā Ralfs Fainss spēlēja Čehova lugā "Ivanovs", viņa iejušanās Čehova varonī Glagoļevu esot pilnībā satricinājusi: "Šim aktierim piemīt aristokrātisms un iznesība, ka es nezinu nevienu citu, kas būtu vēl labāk piemērots Rakitina lomai."

фото

Franču aktrises Silvija Testjū aizrautību un dzīvesprieku režisore pielīdzina komētai, un arī par vācu aktieri Berndu Mosu visa filmēšnas grupa bija sajūsmā. Moss ir komunikabls un priecīgs, nezinot ne vārda krieviski, visiem visu paskaidroja. Un visi visu saprata. Runājot par Ralfu Fainsu: "Visa filmēšanas grupa – kā sievietes, tā vīrieši, bija viņā bija iemīlējušies! Viņš saskarsmē ir ļoti patīkams cilvēks, gudrs un taktisks. Viņam bija svarīga komandas sajūta. Viņš ļoti palīdzēja jaunajiem aktieriem."

Operatora Ginta Bērziņa darbu Glagoļeva saka:"Filmai Divas sievietes bija vajadzīgs Gita acīm redzētais dabas un aktieru nevainojamais skaistums. Gints noteikti un poētiski redz kadru, un filmai tas bija nepieciešams!"

фото

Filmas "Divas sievietes" filmēšana vasarā norisinājās Smoļenskas apgabalā, Mihaila Gļinkas muzejā un tā apkārtnē. Patlaban ir noslēdzies filmas montāžas process. Filmas pirmizrāde paredzēta šogad. Filma tapusi ar Eiropas Savienības kopražojuma projektu atbalsta fonda "Eurimages" atbalstu, kas tai piešķīris 260 000 eiro.

Komentāri