Mixnews.lv aptauja: Ko rīdzinieki domā par Krimas pievienošanu Krievijai?, Mixnews.lv

Mixnews.lv aptauja: Ko rīdzinieki domā par Krimas pievienošanu Krievijai? (5)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 16. martā plkst. 19:24

Vairums rīdzinieku neatbalsta Krimas pievienošanu Krievijai, noskaidrots portāla Mixnews.lv veiktajā aptaujā.

Uz jautājumu, ar ko varētu beigties referendums Krimā, viena daļa iedzīvotāju saka, ka ir kategoriski pret pussalas anektēšanu, citi uzsver, ka Krima jau pieņēma savu lēmumu, kad sabruka Padomju savienība, bet visi ir vienisprātis par to, ka Krimai jāpaliek Ukrainas sastāvā.

"Cerams, ka veselais saprāts uzvarēs un ka Krimā tomēr ir daudz cilvēku, kuri vēlas būt neatkarīgi. Ļoti daudzi, ne tikai krievu tautības pārstāvji vēlas, lai šī teritorija [piederētu Ukrainai]. Es pat redzēju Krimas iedzīvotājus, kuri sacīja, ka viņi grib redzēt Krimu Ukrainas valsts sastāvā, jo saprotams, ka tāda mazā valsts kā Krima nevar būt neatkarīga – ja viņa nepaliek pie Ukrainas, tad pievienosies Krievijai," norādīja rīdziniece Anna Galvāne.

Ainārs Bajinskis uzsvēra, ka sliktāk nekā tagad Krimas iedzīvotāji dzīvot vairs nevar, savukārt doktors Kārlis Āboliņš noteica, ka notiekošais referendums nav leģitīms un izteica cerību, ka Eiropas Savienība (ES) un ASV kaut ko darīs lietas labā.

Cits rīdzinieks izteica nožēlu, ka Krimā kaut kas tāds vispār notiek, kā arī pauda, ka "cilvēks, kurš pieņēma lēmumu par Krimas pievienošanu Krievijai, nav vesels".

Daudziem iedzīvotājiem, kuri rūpīgi neseko notikumiem Krimā, nav izteiktā viedokļa šajā jautājumā, bet tomēr, uz jautājumu, vai Krimai vajadzētu pievienoties Krievijai, viņi arī atbild noliedzoši.

Tikmēr vairums krieviski runājošo rīdzinieku atbalsta Krimas pievienošanu Krievijai.

Atgādinām, ka svētdien Krimā notiek referendums par pievienošanos Krievijai, kas kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo pussalu.

Latvija neatzīst par leģitīmu Krimā notiekošo "tā saucamo referendumu par pievienošanos Krievijas Federācijai". Kā uzsver Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM), referendums ir organizēts, klaji pārkāpjot Ukrainas konstitūciju, un notiek nelikumīgā ārvalstu, proti, Krievijas bruņoto spēku klātbūtnē.

Komentāri 5
Munispirms 4 gadiem
Sovjeti ir ļoti viegli manipulējama vergu masa.
Viņi pāši nav raduši domāt, jo viņu vietā domā "vadoņi".
Kāmēr janukovičs laupīja Ukrainu, Krimas krieviem nebija nekādu iebildumu, tikko kremļa kalpu nosvieda, tā uzreiz parādijās histērija par krievu apspiešanu.
Tas ir tas iemesls, kāpēc arī Latvija netiek no purva ārā, jo vienmēr būs manipulēšana ar nacionālo jautājumu.
ceriba .pirms 4 gadiem
Katram savs laiks !
Viss ko tu sliktu dari otram kā bumeraugs nāks atpakal !Nedari savam bralim to ko negribetu lai tev dara.
Gatispirms 4 gadiem
Hmm, nu krievi protams jau atbalsta....Kāds pārsteigums!