Ārstu biedrība: Nesaprotam, kāpēc Šics pēkšņi kļuva nevajadzīgs, Mixnews.lv

Ārstu biedrība: Nesaprotam, kāpēc Šics pēkšņi kļuva nevajadzīgs

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 18. martā plkst. 10:11

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) augsti vērtē atlaistā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieka Mārtiņa Šica darbu, taču visas nianses saistībā ar viņam izvirzītajām pretenzijām, intervijā radio Baltkom sacīja LĀB viceprezidents Māris Pļaviņš.

"Esmu ar viņu pazīstams personiski un zinu viņu kā labu speciālistu. Runāt par viņa atlaišanas iemesliem ir sarežģīti. Latvijas Ārstu biedrība viņu ļoti ciena, mūsu domas par viņu ir tikai pozitīvas. Nezinu, kāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kuram viņš veltīja tik daudz savu dzīves gadu, Šics pēkšņi kļuva nevajadzīgs," neizpratni pauda Pļaviņš.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka NMPD nolēma atlaist Šicu no darba sakarā ar darba devēju uzticības zaudēšanu. Pats Šics nekādus pārkāpumus savā darbībā nesaskata. Viņš atzīst, ka sniedzis Zolitūdes traģēdijā mirušo cilvēku datus portālam nekropole.info, taču tikai tāpēc, lai portāla darbinieki varētu salīdzināt tos ar traģēdijas vietā iegūto informāciju.

Savukārt NMPD pārbaudē konstatēts, ka 2013. gada 22. novembrī Šics no sava darba e-pasta vairākkārt nosūtījis trešajām pusēm dienestam iekšējam darbam paredzētu informāciju par slimnīcās nogādātajiem Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušajiem pacientiem. Tostarp bijuši arī vārdi, uzvārdi, personas kodi un diagnozes - informācija, ko aizsargā Fizisko personu datu aizsardzības likums un Pacientu tiesību likums, kā arī informācija par vēl neapstiprinātiem, neatpazītiem bojāgājušajiem.

Pats Šics iepriekš pauda pārliecību, ka lēmums par viņa atstādināšanu ir nepamatots, un viņš darīs visu iespējamo, lai varētu turpināt darbu dienestā.

Komentāri