Streļčenoks: Nebiju iedomājies, vai konkursa kandidāti ir mani kursa biedri (VIDEO), Mixnews.lv

Streļčenoks: Nebiju iedomājies, vai konkursa kandidāti ir mani kursa biedri (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 20. martā plkst. 18:54

Uzrunājot cilvēkus vairākiem vakantajiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) struktūrvienību vadītāju amatiem, tika vērtēta atbilstība profesionālajiem kritērijiem, kā arī tas, vai konkrētajam cilvēkam var uzticēt šo darbības jomu, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Tā KNAB priekšnieks komentēja trešdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Panorāma" izskanējušo informāciju par to, ka amata vietas tika piedāvātas Streļčenoka bijušajiem studiju biedriem.

Streļčenoks norādīja, ka KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes vakantajam amatam bija uzrunājis vairākus viņam pazīstamus cilvēkus, bet par to, vai viņi ir vai nav viņa kursa biedri, nebija pat iedomājies, jo Latvijā ir ļoti maz cilvēku, kuriem var piedāvāt šāda veida amatu.

"Korupcijas jomā strādāju vairāk nekā 11 gadus un šajā situācijā to cilvēku loks, kuriem es varu piedāvāt amatus, viennozīmīgi ar kaut kādam lietām pārklājās. Korupcijas joma ir ļoti specifiska un Latvijā ar to saskaras nedaudzie, tāpēc to personu loks, kam es varētu piedāvāt minēto amatu, bija ļoti šaurs. Pašlaik piedāvājumi ir izteikti. Notiek nepieciešamās procedūras, bet lēmums par to, vai pieņemt konkrētu darbinieku KNAB priekšnieka vietnieka korupcijas apkarošanas jautājumos amatā, vēl nav pieņemts," pastāstīja Streļčenoks.

Trešdien LTV radījums "Panorāma" ziņoja, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks vairākiem vakantajiem biroja struktūrvienību vadītāju amatiem izraudzījis kandidātus bez atlases konkursa, tostarp bijušās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes vakantajam amatam.

Kā liecina radījuma LTV rīcībā esošā informācija, amata vietas piedāvātas Streļčenoka bijušajiem studiju biedriem.

Izsludinātajā konkursā bija pieteikušies četri kandidāti, taču KNAB priekšnieks visus kandidātus uz Strīķes vietu noraidījis.

Komentāri