KNAB priekšnieks: Nevaram maksāt augstu algu izmeklētājiem (VIDEO), Mixnews.lv

KNAB priekšnieks: Nevaram maksāt augstu algu izmeklētājiem (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 21. martā plkst. 16:47

Stāsts par Jutas Strīķes atlaišanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieka amata ļoti ietekmēja iestādes reputāciju, kā arī novājināja biroja sastāvu, intervijā portālam Mixnews.lv pastāstīja KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Viņš atzina, ka biroja sastāvs tagad ir novājināts un ir izmeklētāju trūkums - trīs vietas patlaban joprojām paliek vakantas. To Streļčenoks saistīja ar mazu atalgojumu, kuri saņem šajā amatā strādājošie.

"Mēs jau ilgstošā laika periodā nevaram nokompliktēt izmeklētāju štata vietas. Mūsu atlīdzība bieži vien nav konkurētspējīga, bet tā kā cilvēki tiecas pēc karjeras izaugsmes un labākā atalgojuma, viņi piedalījās Ģenerālprokuratūras rīkotajā konkursā un, protams, arī uzvarēja. Bet mums atkal trūkums izmeklētāju vidū," pastāstīja Streļčenoks.

Tomēr viņš uzsvēra, ka sabiedrības uzticību KNAB nav zaudējis, jo joprojām tiek saņemti zvani no iedzīvotājiem, kuri interesējās par to, kā jārīkojas, saskaroties ar korupciju.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei. Pirmo reizi Streļčenoks Strīķi no amata atbrīvoja pērn 20.decembrī, taču iepriekšējais premjers Valdis Dombrovskis (V) šā gada 7.janvārī šo lēmumu atcēla.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, un 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā.

Otrreiz atjaunojot Stīķi amatā, Dombrovskis uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu KNAB priekšnieka vietnieku novērtēšanai. Lai arī Dombrovskis uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

Savukārt pašreizējā premjere Laimdota Straujuma (V) nebija atcēlusi Streļčenoka rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu no amata, jo, pēc viņas domām, būtiski procesuāli pārkāpumi nav konstatēti.

Komentāri