Rastorgujeva treneris: Negribam domāt par valsts maiņu (AUDIO), Mixnews.lv

Rastorgujeva treneris: Negribam domāt par valsts maiņu (AUDIO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 25. martā plkst. 15:47

Ja Latvijā nevarēs atrast līdzekļus, lai Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs arī nākamsezon varētu veiksmīgi startēt, tas būs nožēlojami, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja biatlonista treneris Intars Berkulis.

"Manā skatījumā sezona bija izcila. Tādas sezonas nav bijis. To, ko izdarījis Andrejs ar savu mazo komandu – tas ir augstvērtīgs rezultāts. Komanda – tas ir pats Andrejs, es kā viņa treneris un servisa grupa, ieskaitot mūsu nolīgtos ārvalstu slēpju smērētājus un olimpiskās vienības ārstu Aldi Cīruli. Protams, arī Andreja ģimene un draugi, mani draugi, kas atbalstīja Andreju," sacīja Berkulis.

Treneris atzina, ka pēdējā posmā vairākkārt pieļautās kļūdas pēdējā šautuvē bijušas pieredzes trūkuma dēļ.

"Domāju, ka tā tam jābūt, ja iet uz augstvērtīgu rezultātu. Es pat tās nenosauktu par kļūdām, bet pieredzi, kuru var iegūt tikai tādā veidā," uzsvēra Berkulis.

Viņš atklāja, ka, lai sagatavotos aizvadītajai sezonai, bija nepieciešami 120 000 eiro, un, lai veiksmīgi turpinātu startēt, tikpat būtu vēlams arī nākamajā. Šobrīd zināms, ka no Latvijas Olimpiskās vienības Rasturgujevs saņems 14 000 eiro, bet pārējie finansējuma avoti vēl nav zināmi, tos nāksies meklēt.

"Kur un kā mēs dabūsim pārējos līdzekļus vēl nav zināms, bet, ja mēs gribam turpināt strādāt tādā pašā līmenī un parādīt rezultātus, nav citu variantu," atzina treneris. "Šī nauda nav domāta Andrejam vai izdzīvošanai, bet gan treniņu procesam, ieskaitot servisa grupu. "

Pirms gada Berkulis sacīja, ka pēc Sočiem Rastorgujevs varētu startēt arī zem citas valsts karoga, kas saistīts tieši ar finansiālajiem jautājumiem. Tagad treneris atzīst, ka negribētu, lai tā notiek.

"To nevēlamies darīt neviens. Mēs gribam atrast risinājumu šeit pat Latvijā un nedomāt par valsts maiņu. Jāatrod varianti šeit, bet, ja to nevaram, tad tas ir nožēlojami. Meklējot līdzekļus iesaistīsim savus draugus un paziņas, jo vieni neesam karotāji," piebilda Berkulis.

Viņš atklāja, ka viena no ārvalstu komandām izrādījusi nelielu interesi trenēties kopā ar Rasturgujevu, taču tā, kā tas ir tikai varbūtības līmenī, tad sīkāk Berkulis par to nevēlējās stāstīt.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Andrejs Rastorgujevs aizvadīja labāko sezonu karjerā, vairākkārt ieņemot vietas labāko desmitniekā. Uz goda pjedestāla, lai arī bija tuvu tam, gan ne reizi tā arī neizdevās kāpt, bet sezonas kopvērtējumā Rasturgujevs ar 445 punktiem ieņēma 16.vietu.

Komentāri