Nacionālboļševikam Benesam Aijo var atņemt pilsonību, Mixnews.lv

Nacionālboļševikam Benesam Aijo var atņemt pilsonību (4)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 25. martā plkst. 15:39

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) ierosināta lieta, lai izvērtētu, vai Latvijā labi zināmajam nacionālboļševiku atbalstītājam Benesam Aijo, kurš ir iestājies tā dēvētajā Krievijas atbalstītāju "pašaizsardzības vienībā" Krimā un Doņeckā, kā arī aicinājis atjaunot PSRS, ir pamats atņemt Latvijas pilsonību.

"Atņemt pilsonību – tas ir nacionālo struktūru provokatīvs paziņojums. Viņi mani ienīst, saistībā ar manām darbībām Latvijā, proti, nepilsoņu un krievu tiesību aizsardzību, kā arī manu darbošanos krievu skolu aizstāvības štābā. Valsts iestādes negrib, lai es aktīvi darbojos Latvijā, īpaši tagad, jo aktualizējās jautājums par krievu skolām," intervijā radio Baltkom sacīja Beness. "Vērsīšos visās iespējamās instancēs, ja vajadzēs, tad arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā."

Beness atzina, ka sevi uzskata par internacionālu kareivi, kurš grib aizstāvēt iedzīvotāju tiesības.

"Es esmu pret diskrimināciju. Krimā aizstāvēju iedzīvotājus no agresoriem. Kā zināms, tagad Krima kļuvusi par Krievijas valsts daļu. Krievijas armija mums pateicās par labi padarītu darbu. Tagad mēs, aktīvisti, esam devušies uz Doņecku, tur arī pieprasīsim referenduma rīkošanu," uzsvēra Beness, norādot, ka savas darbības neuzskata par nelikumīgām.

"Mans domubiedrs Vladimirs Lindermans aktualizēja jautājumu par referendumu Latgalē, ja Latvijas varasiestādes nepārtrauks krievvalodīgo iedzīvotāju diskrimināciju," sacīja Beness.

Foto: vipi.lv

Komentāri 4
Džimijspirms 5 gadiem
Benas lieliski diskreditē gan Latviju, gan Latvija pilsoņus un Latvija iedzīvotājus, kuriem dzimtā valoda ir krievu valoda! Man šķiet, ka šis puņķāzis vispār nav ievērības vērts! Pirmais no kā viņš dabūs pa purnu būs krievs!
logikapirms 5 gadiem
ja vins nezina latvijas vesturi, tad vins nevar but pilsonis? 90% pilsonu nezina latvijas vesturi - doma ko runa
Džordžspirms 5 gadiem
Ja jau ieguvis pilsonību, tad ne par smuku ādas krāsu, bet tas, ka jau sen bija jāatņem, tas ir fakts. Jo ātrāk tas notiks, jo labāk