Pētniece: Putina analogs Latvijas politikā – Solvita Āboltiņa , Mixnews.lv

Pētniece: Putina analogs Latvijas politikā – Solvita Āboltiņa (5)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 26. martā plkst. 08:52

Visvairāk no Latvijas politiķu vidus Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam līdzinās "Vienotības" priekšsēdētāja un Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa, jo viņai arī piemīt tās rakstura tips, ko sauc par Maksimu - noteikts, precīzs cilvēks, kurš visu sakārto pēc sava prāta, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja socionikas maģistre, pētniece Velta Līvija Miķelsone.

Viņa uzsvēra, ka Āboltiņai piemīt liels kategorisms, kā arī viņai ir sava stingra sistēma, pie kuras viņa pieturas un maz ietekmējās no citiem, tomēr Latvijā ir daudz partiju, līdz ar to "Vienotības" priekšsēdētāja nespēj nodiktēt savus noteikumus.

"Ir zināms, ka viņa tika pie Saeimas spīkera amata ar salīdzinoši represīvām un uzbrūkošām metodēm. Bet mazās nācijas teritorijā tādus tipus tomēr ierobežo, ierāmē, dodot saprast: dzīvo savā žogā, dārziņā un ārā zobus nerādi. Bet Krievija ir ļoti liela valsts, kuru faktiski vieglāk pārvalda diktatoru kvadra," norādīja Velta Līvija Miķelsone.

Eksperte atzina, ka Latvijas Saeimā patlaban lielākoties ir introvertie cilvēki, kuri jūtamas izmaiņas izdarīt nespēj.

"Ekstroverti mazāk nāk politikā, viņi dibina savu biznesu, jo politika bieži vien ir smaga un netīra darbība. Un tad Saeimā tiek ievēlēti tādi, kuri izdevīgi kaut kādai marionetei, jo īstos līderus nevar virzīt citi. Līderi virza [citus] paši, jo viņi ir līderi, un par līderi piedzimst, nevis izveidojas," akcentēja pētniece.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka iepriekš pētniece, raksturojot Putinu ka personību, norādīja, ka viņš ir uzlabotāks Staļins, kurš nekad neatkāpsies no saviem ieplānotiem nodomiem.

Komentāri 5
nu jaupirms 5 gadiem
Salīdzināt āboltiņu ar putinu ir tas pats, kas salīdzināt vistu ar vanagu, abi ir neatlaidīgi, tikai viens metodiski kašājas pa kūtspriekšu, bet otrs plānveidīgi zog svešus cāļus
Aivapirms 5 gadiem
Gribētos ticēt, ka Āboltiņai domāšāna ir demokrātijas virzienā, savukārt Putins grib vienu lielu laimīgu PSRS.
jaaapirms 5 gadiem
Starp citu, ja, varētu tā būt, jo Āboltiņa ir diezgan stingra...Nu es ceru, ka viņa nav galīgs diktators!