Ekonomists: Sankcijām pret Krieviju viennozīmīgi jābūt! (AUDIO), Mixnews.lv

Ekonomists: Sankcijām pret Krieviju viennozīmīgi jābūt! (AUDIO) (4)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 29. martā plkst. 09:53

Krievijas rīcība Ukrainā pie pašreizējās pasaules politiskās un ekonomiskās situācijas ir absolūti nepieņemama, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja ekonomists Jānis Počs.

"Tas, ka sankcijām būtu jābūt, ir viennozīmīgi. Ko tad vienam var uznākt visādas muļķības prātā? Tas ir tāpat kā ieiet kafejnīcā un mētāties ar rokas granātām. Pie pašreizējās pasaules politiskās un ekonomiskās sistēmas tas ir absolūti nepieņemami, cita vārda nav, lai neizteiktos rupjāk," sacīja Počs.

"Tad jau jāprasa, kas var notikt Latvijā, un cik cittautiešiem ir jābūt, nesaukšu tautību vārdā, lai pateiktu, ka mēs esam okupējami? Mēs jau ar atombumbām vai raķetēm nevienu neaiztiksim," piebilda ekonomists.

"Skaidrs, ka Latvijas ekonomika cietīs, jo austrumu virziens ir ļoti būtisks, taču tas ir būtisks arī pašai Krievijai. Transporta maģistrāle ir tā, kas cietīs visvairāk. Taču mums ir kontakti ar Kazahstānu, Vidusāzijas valstīm, tagad veidojas lielais ceļš uz Ķīnu... Krievijas loģistikas nozare arī cietīs, jo viņiem nebūs pasūtījumu un izpildes. Sankcijas Krievijai izveidosies pilnīgi dabiski. Tagad tikai ekonomistiem ir jautājums, kādās proporcijās – ja mēs šeit ieviesīsim sankcijas viena procenta apmērā, un tā darīs katra valsts, tad uz Krieviju tas atstās iespaidu. Krievijas vietā es domātu, vai uzsākt šādas operācijas, bet katrs jau pats domā ar savu galvu," piebilda Počs.


"Ja no Krievijas aizplūst 70 miljardu dolāru, ja tur vairs neiet iekšā investori – tās jau ir sankcijas. Ja Eiropas Savienība un ASV iedod Ukrainai kaut kādu atbalstu attiecībā uz energoresursiem, un Ukraina elementāri aiztaisa ciet ūdens un elektropiegādi uz Krimu, iedomājieties, cik daudz Krievijai jāiegulda, lai nodrošinātu Krimā to visu," norādīja speciālists.

"Kā zināms, tad no Inčukalna gāzes krātuves krājumiem Latvija un Lietuva var pastāvēt trīs gadus. Pa trīs gadiem jau ekonomika jau no jauna var apgriezties," Počs akcentēja vietējo resursu nozīmību.

Ekonomists norādīja, ka, lai arī īstermiņā sankciju ieviešana radītu neērtības, jādomā par ilgtermiņa mērķiem.

"Ja samazināsies transporta aktivitātes ar Krieviju, tad to attiecīgās nozares var just, bet ilglaicīgā posmā... Nav pirmā reize, ka Krievija uzliek embargo un nelaiž iekšā mūsu produktus. Mūsu uzņēmēji ir ļoti elastīgi un atraduši citus starptautiskos noieta tirgus, un tas vēl vairāk veicinās neatkarību no Krievijas tirgus."

Počs atturējās prognozēt, vai reālu sankciju ieviešana pret Krieviju, atturētu to no turpmākām darbībām, norādot, ka jau šobrīd lielvalsts atrodas pilnīgā izolācijā.

Komentāri 4
milcienspirms 4 gadiem
Esli vi s granatoj, to vas nado posaditj za nezakonnoje noshenije oruzhija? Eto znachit opasatsa nado ne Rossiju, a vas! Po etomu povodu estj anekdot pro obezjanu s granatoj!!! Vsego Vam nailuchshego I smotrite pravilnije programmi! A ne poddavatsja paniki nikamu nasha rodnaja LATVIJA nenuzna!!!
Jēkabspirms 4 gadiem
henrij, tu droši zini , ka tunelī ? Ā, pats laikam tur pirki !
Gandrspirms 4 gadiem
Jo vairāk kāds Latvijā gūs peļņu no tirdzniecības ar kremļa valdīto valsti, jo vairāk atkarīga Latvija būs no kremļa.
Daži krievu zābaklaiži-vergi te iedomājas apsaukāties uz tiem,kas nelaiza un netaisās to darīt, jo nav vergi un nav debili, kā pirmie.
Labāk zaudēt 10% no IKP, nekā atļaut krieviem okupēt citas valstis un tai skaitā Latviju.