Politologi: Prezidenta Bērziņa izteikumi bija kļūda (AUDIO), Mixnews.lv

Politologi: Prezidenta Bērziņa izteikumi bija kļūda (AUDIO) (5)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 28. martā plkst. 16:33

Latvijas prezidenta Andra Bērziņa izteikums, ka uzaicinājums ierasties vizītē Latvijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam joprojām ir spēkā, bija kļūdains solis, uzskata portāla Mixnews.lv aptaujātie politologi.

фото

"Domāju, ka Bērziņa izteikumi bija ne visai pārdomāti, jo šajā gadījumā, ņemot vērā mūsu komplicēto situāciju, kur savijās gan ekonomiskās lietas, gan politiskās, principiālās lietās mums nevajag skriet pa priekšu, ne vilkties nopakaļ. Mums nevajadzētu būt tiem, kas visskaļāk kliedz un saka, ka viss būs labi, ka tik mums ir tranzīts," sacīja LU profesors, politologs Juris Rozenvalds.

"Pašreizējā situācijā mums nav nepārtraukti jāspļauj Krievijas virzienā, bet diez vai tas būtu īstais brīdis, kad teikt, ka mēs joprojām gaidām Putinu, neskatoties uz to, kas šobrīd notiek Ukrainā un ap to," piebilda politologs.

"Daudz, kas ir atkarīgs no Eiropas Savienības (ES) nostājas, tā pašreiz līdz galam vēl nav skaidra, tāpēc arī no šī viedokļa paziņojums nav bijis pārdomāts," uzsvēra Rozenvalds. "Man grūti teikt, vai tas tāpēc, ka Bērziņa kungam to nav teikuši viņa padomnieki vai viņš padomniekus neklausa, bet rezultāts nav labākais, kas varētu būt."

Bērziņa izteikumus kā neveiksmīgus vērtēja arī vēsturnieks un politologs Kārlis Daukšts.

фото

"Domāju, ka prezidenta Bērziņa izteikumi bija saistīti ar to, ka viņš izteica savu personisko viedokli, jo viņš ir politiskā kompromisa meklētājs. Viņš tomēr mazliet neaprēķināja to situāciju, kas patlaban ir izveidojusies ap prezidentu Putinu un Krievijas ārpolitisko realizāciju Ukrainā. Tā bija prezidenta kļūda, taču viņu var saprast tai ziņā, ka viņš tomēr ir prezidents, un viņam jānodrošina visi iespējamie līdzekļi, lai valsts attīstītos starptautiski mierīgi. Viņš pārstāv valsti, un meklēja kompromisa iespējas arī ar Krieviju," sacīja Daukšts.

Savukārt LU asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra Bērziņa izteikumos neko īpašu nesaskatīja.

фото

"Viņš jau norādīja tikai uz lietas formālo pusi. Ja nemaldos, tad tas bija Zatlers, kas savas vizītes laikā izteica piedāvājumu. Bērziņš publiski, neoficiāli vienkārši norādīja, ka viņš neko nav atsaucis, nav veicis nekādas darbības, kas liecinātu, ka piedāvājums nav spēkā. Vairāk viņš arī neko nepateica," atzina Skudra.

"Ja mēs paskatāmies uz ES un ASV oficiālajiem [sankciju] sarakstiem, tur jau pirmā persona [Vladimirs Putins] nefigurē. Līdz ar to, var diskutēt, cik saskaņota ir ES valstu darbības šajā jomā. Diemžēl man nav zināms, ka tur būtu kaut kāda vienošanās par kopēju nostāju. Ja tādas vienošanās nav, tad īsti nav pamata teikt, ka šeit būtu kaut kāda īpaša Latvijas pozīcija," uzsvēra LU asociētais profesors.

Andris Bērziņš ceturtdien telekanālā LNT paziņoja, ka uzaicinājums Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam apmeklēt Latviju joprojām ir spēkā.

Komentāri 5
annapirms 4 gadiem
Bet uz bildes tādi balodīši)))
hmmpirms 4 gadiem
Bet Inga, teica viņš to tieši tagad, tā teikt, atgadinaja, ka Putins joprojāms gaidīts Latvijā un ka vizīte nav atcelta. Viņu neviens aiz meles neraustija to teikt tieši tagad, te ir tas pats komiskais)))
Ingapirms 4 gadiem
Ak vai! Kur gan teikts, ka Bērziņš AICINA Putinu uz Latviju?? Bērziņš nav oficiāli ATSAUCIS uzaicinājumu (Zatlera izteikto)un tikai tāpēc tas ir vēl spēkā.