Šlesers: Sankcijas pret Krieviju nozīmē sankcijas pret Latviju (VIDEO), Mixnews.lv

Šlesers: Sankcijas pret Krieviju nozīmē sankcijas pret Latviju (VIDEO) (8)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 30. martā plkst. 11:12

Ir jāapzinās, ka ja pret Krieviju tiks ieviestas sankcijas, tās tiks vērstas arī pret Latviju, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja uzņēmējs Ainārs Šlesers.

Viņš norādīja, ka Latvijai vajadzētu viennozīmīgi augstākās varas līmenī meklēt diplomātisku risinājumu šim konfliktam.

"Ja tiks ieviestas sankcijas pret Krieviju, aizvērsies mūsu ostas, rūpnīcas, kuras eksportē daudzas preces uz Krievijas tirgu, un galarezultātā, – kurš par to samaksās? Vai Brisele ir gatava Latvijai atlīdzināt šis sankcijas? Es, piemēram, būtu gatavs šodien pieņemt lēmumu ieviest sankcijas pret Venecuēlu, kur patlaban notiek vardarbība. Es piedāvātu vispār pārtraukt jebkādus ekonomiskos sakarus ar Venecuēlu, jo tas, kas notiek šajā valstī, ir nepieņemami civilizētajai sabiedrībai. Kāpēc es varu par to atklāti runāt? Tāpēc, ka mums nav nekādu ekonomisku interešu Venecuēlā. Mēs varam pieņemt sankcijas pret kaut kādas Āfrikas valsti, bet Krievija ir un paliek mūsu kaimiņš," uzsvēra Šlesers.

Atgādinām, ka reaģējot uz Maskavas lēmumu anektēt Ukrainai piederošo Krimas pussalu, ASV prezidents Baraks Obama nesen paplašināja sankcijas pret Krieviju, tās attiecinot arī uz prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajām aprindām. To vidū ir arī "SMP Bank" līdzīpašnieki brāļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi.

Komentāri 8
Ibitīt!pirms 4 gadiem
Kā var sadarboties ar valsti, kura okupē un anektē otras valsts daļu?
Tad jau labāk sankcijas, nekā pašiem tikt okupētiem.
Vēl jau redzēs, kāda "paradīze" tai Krimā būs pēc okupācijas?
Da nupirms 4 gadiem
reāli cietīs tie, kas visu biznesu būvēja uz attiecībām ar krieviju. Tādu nav nemaz tik daudz: Rīgas osta, abas pārējas ostas, Latvijas dzelzceļš. to jau var redzēt pēc tiem, kas visskaļāk brēc Tv un radio. Tie, kam bizness diversificēts - neko nesaka. Pārējiem, iespējams, nāks par labu. Piemēram, nesapņos LDz vairāk par ātrvilcienu uz Maskavu, bet čaklāk strādās pie Rail Baltic.
kaķispirms 4 gadiem
priekš kam visas tēmas jāvērš uzreiz tā, it kā kāds būtu Krievijas advokāts, SC kalpiņš vai citādi? Jāskatās patiesībai acīs, viņš protams nav ideāls, bet vismaz tā dara!