Pussy Riot: Jēzus Kristus ir mūsu autoritāte (FOTO), Mixnews.lv

Pussy Riot: Jēzus Kristus ir mūsu autoritāte (FOTO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 28. martā plkst. 22:11

Ekonomiskās sankcijas pret Krieviju ir pats labākais risinājums, jo lai kā Putins nerunātu par patriotismu un tēvzemes mīlestību, patiesībā viņam un viņa komandai svarīgākā ir nauda, preses konferencē Tallinas mūzikas nedēļas ietvaros norādīja pankroka grupas "Pussy Riot" dalībnieces Nadežda Tolokoņņikova un Marija Aļohina.

"Ja viņam nebūs piekļuve viņa nelegālajai naudai, tas viņam liks aizdomāties par savu darbību sekām," uzskata "Pussy Riot", aicinot konfliktu risināt diplomātiskā ceļā.

фото

фото

фото

Feminisma aktivitātes grupas dalībnieces šobrīd realizē sieviešu cietumos. To "Pussy Riot" uztver kā modeli, kas atspoguļo arī citu Krievijas institūciju darbības principus.

"No sievietes tiek gaidīta pazemība, padevība, klusēšana un bezierunu paklausība pieņemtajiem likumiem, kuriem patiesībā ir maza saistība ar patieso taisnīgumu," norāda dalībnieces.

фото

фото

фото

Jautātas par to, vai aizdomājās, ka ar aktivitātēm Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē aizvainoja nevis Putinu, bet gan ticīgos, Nadežda atsaucas uz Bībeles stāstu – kad Jēzus, pielietojot fizisku spēku, no dievnama padzina tirgotājus.

"Vai Jēzus ir kristiešu uzvedības paraugs? Kad tika noturēta mūsu tiesas prāva, mūsu nodarījums tika nosodīts, pamatojoties uz 15.gadsimta likumiem. Ja mēs mūsdienu Krievijas tiesā vērtētu Jēzus nodarījumu pret tirgotājiem, arī viņam tiktu piespriesti pieci gadi cietumā. Mēs sevi nesalīdzinām ar Jēzu Kristu, bet Jēzus Kristus ir mūsu autoritāte un uzvedības paraugs," sacīja Nadežda.

фото

фото

Esot ieslodzījumā un piedzīvojot informatīvo izolāciju, dalībnieces spēku smēlās no citu krievu disidentu sarakstītajām grāmatām.

Nadežda apzinās, ka "Pussy Riot" darbības var apdraudēt viņas personisko drošību, bet neredz citu iespēju kā protesta darbības turpināt. Marija turpina: "Cilvēki bieži mums jautā, kāpēc jūs neemigrējat? Pamēģiniet uz mirkli nostāties mūsu vietā! Iedomājieties, ja mūsu valsts situācija notiktu jūsu valstī! Tas, kas notiek mūsu valstī, ir fašisms. Vai jūs brauktu prom? Vai nevēlētos parādīt, ka jūsu valsts ir savādāka, ka brīvība eksistē? Brīvība ir atrodama cilvēkos, kas atšķiras no valdošās varas."

фото

фото

Foto: Tallinn Music Week

Komentāri