Freimanis nosauc kanālu, kuru varētu pārtraukt raidīt Latvijā (VIDEO), Mixnews.lv

Freimanis nosauc kanālu, kuru varētu pārtraukt raidīt Latvijā (VIDEO) (3)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 31. martā plkst. 08:14

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums izbeigt viena Krievijas telekanāla retranslāciju Latvijā varētu būt saistīts ar Krievijas televīzijas kanālu RTR ("Rossija-RTR"), intervijā portālam Mixnews.lv pieļāva sociologs Aigars Freimanis.

Pēc sociologa domām, tas ir vulgārs propagandas kanāls.

"Tas kanāls ir pārsteidzošs man kā savulaik ziņu un analītisku raidījumu skatītājam daudzos un dažādos kanālos. Es ar interesi skatījos, lai saprastu, kā cilvēki domā Krievijā, [vēroju] teatralitāti, kas bija dažos tā sauktajos analītiskos raidījumos. Tagad šīs kanāls ir totāli degradējis. Tas, ko dara Dmitrijs Kiseļevs, Vladimirs Solovjovs, Arkādijs Mamontovs – tā ir vienkārši vulgāra propaganda un smadzeņu skalošana," uzskata Freimanis.

Tajā pašā laikā sociologs uzsvēra, ka pat tas nekalpo par iemeslu, lai aizliegtu telekanāla retranslēšanu, jo var vienkārši to neskatīties.

"Es, piemēram, esmu pārtraucis viņu skatīties," piebilda Freimanis.

Viņš arī uzskata, ka NEPLP lēmums par telekanāla retranslācijas aizliegšanu Latvijā ir absolūti triviāls un neefektīvs, jo cilvēki vienalga varēs skatīties to, ko viņi vēlās caur internetu. Sociologs norādīja, kā arī katram cilvēkam pašam jāanalizē to, ko viņš skatās.

"Mūsu likumdošanā ir pietiekami skaidri rakstīts, ka ja, piemēram, parādās kāds televīzijas raidījums, vienalga kādas valsts kanālā, kaut vai Latvijas kanālā, kas apšauba Latvijas valsts eksistenci vai aicina gāzt pastāvošu iekārtu, tad skaidrs, ka viņš ir jāaizliedz, jo tas ir saistīts ar kaut kādiem draudiem drošībai. Bet ierobežot informāciju kaut kādu ideoloģisku apsvērumu pēc nav pareizi. Tad ražojiet pašu savu produktu, kas ir spējīgs konkurēt [tirgū]," sacīja Freimanis.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izbeigs viena telekanāla retranslāciju Latvijā. Kā iepriekš intervijā radio Baltkom sacīja NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants, lēmums par retranslācijas apturēšanu tiks pieņemts līdz 3.aprīlim. Kāds kanāls tiks atslēgts, patlaban nav zināms.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri 3
htcpirms 4 gadiem
Kāpēc vispār ir jāaizliedz? Gribu skatos, gribu neskatos, gribu neskatos! Mana izvēle, vai manās smadzenes nonāk propaganda vai ne!
Oralespirms 4 gadiem
"....Latvijā ir absolūti triviāls un neefektīvs, jo cilvēki vienalga varēs skatīties to, ko viņi vēlās caur internetu.""
KĻŪDA, KĻŪDA- lumpeņi, kurus viestiešāk uzrunā TAS fašistiskais kanāls, beiži netiek pie interneta ne tuvumā, tā kā rezultāti būtu.
Aijapirms 4 gadiem
Aizliegtais auglis ir vissaldākais!