Aktīvists Beness Aijo šobrīd uzturas Lielbritānijā, Mixnews.lv

Aktīvists Beness Aijo šobrīd uzturas Lielbritānijā (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 3. aprīlī plkst. 17:42

Iemesls, kāpēc Beness Aijo atrodas Anglijā ir pavisam triviāls, - Latvijas valdība atsakās nacionālboļševiku ielaist valstī. Beness Aijo ir partijas "Cita Krievija" pārstāvis.

Sarunā ar radio Baltkom viņš pauda, ka "viena Doņeckas lidostas darbiniece man pateica, ka Latvijas emigrācijas dienests atsakās mani pieņemt. Biju pārsteigts, jo esmu taču Latvijas pilsonis".

"Saņēmu oficiālu vēstuli, kas apstiprina, ka Latvijā mani ielaidīs tikai ar speciālo reisu, kopā ar apsardzi," paziņoja Aijo un piebilda, ka bijis mēģinājums viņu deportēt uz Krieviju.

"Maskavai man nepieciešama vīza, uz turieni mani nevar deportēt. Tāpēc mani nolēma aizsūtīt uz Londonu, kur arī šobrīd atrodos. Lidostā man samainīja biļetes Kijeva - Rīga, pret Kijeva - Londona," pastāstīja Aijo.

"Puiši no Ukrainas drošības dienesta uzvedās ļoti labi, izturējās pret mani labi, pat paēdināja. Viņi teica, ka atbalsta mani, bet viņiem jāpilda savs darbs, kuru uzdevis Doņeckas apgabala gubernators. Viņi pat teica, ka gadījumā, ja man tiks atņemta Latvijas pilsonība, viņi man prasīs piešķirt Ukrainas pilsonību," apgalvo Aijo.

Tiesa, Aijo saka, ka necer uz Ukrainas pilsonību, jo šajā valstī viņš apvainots apvērsuma organizēšanā.

Jāpiebilst, ka saskaņā ar 3.aprīlī pieejamo informāciju, Latvijas valsts drošībsargājošās iestādes nav liegušas pazīstamajam nacionālboļševiku aktīvistam Benesam Aijo ierasties Latvijā.

Sāktas tikai pārbaudes par Aijo izteikumiem Ukrainā un iespējamo brīvprātīgo iestāšanos citas valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā. Pēc dokumentu pārbaudes tiks lemts vai atņemt Aijo Latvijas pilsonību vai izbeigt pārbaudes lietu.

Kā vēsta Krievijas mediji, Aijo pēdējos gadus dzīvo Londonā, strādājot dažādus gadījumdarbus. Dzīvodams Lielbritānijā, Aijo iestūrējis arī laulības ostā, un pagājušā gadā viņam piedzimusi meitiņa.

Foto: facebook.com/beness.aijo

Komentāri 1
Džordžspirms 4 gadiem
Pilnīgs losis nevis aktīvists. Tur, kur viņš šobrīd ir, tur arī var palikt