Profesors: Latvijai jābūt ieinteresētai tikties ar patriarhu Kirilu, Mixnews.lv

Profesors: Latvijai jābūt ieinteresētai tikties ar patriarhu Kirilu (3)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 4. aprīlī plkst. 23:03

Valsts prezidenta lēmums pārcelt Maskavas un Viskrievijas patriarha Kirila vizīti Latvijā, ir kļūda, jo baznīcas diplomātija var atrisināt pašus nopietnākos starpvalstu konfliktus.

Tādu viedokli radio Baltkom intervijā teica "Maskavas Dievvārdu Garīgās Akdēmijas" profesors Andrejs Kurajevs, atgādinot, kā Gruzijas un Krievijas garīdzniecība palīdzēja risināt konfliktu starp abām valstīm.

Kurajevs atgādina, ka patriarhs Kirils ir Ukrainas garīdzniecības vadītājs, tāpēc Latvija būtu ieinteresēta ar viņu satikties klātienē.

"Jāsaprot, ka baznīcas diplomātija var palīdzēt atrisināt daudzus jautājumus. Tomēr nedomāju, ka patriarhs noraidījumu uztvers personīgi šādā, nopietnā, jautājumā," komentēja Kurajevs.

Komentāri 3
Kirilam jaarstee putinampirms 4 gadiem
Neticu,ka kirils noliidzinaas Krievijas ekspansijas deel.Jo katru dienu nu viens upuris vai savainotie veelaak paaraaug tuukshtoshiem....Vienkaarshi neticu un nav piemeerots laiks shobriid karstajos punktos.
politiķispirms 4 gadiem
Krievijas telekanāls SPAS bieži rāda patriarha uzstāšanos. pat pirms Ukrainas notikumiem, mani pārsteidza fakts, ka garīgais līderis pārstāv Krievijas politiķu intereses un atklāti pauž atbalstu Putina režīmam. nodomāju- te nu ir neatkarīgā baznīca! ja patriarhs ierastos Latvijā, tad nodarbotos ar nepārprotamu propogandu. atbalstu viņa vizītes atteikšanu. ja garīdznieks nodarbojas ar politiku, tad tas ir politiķis, nevis garīdznieks.
Džordžspirms 4 gadiem
Īstais sūdabrālis, kas runās par ieinteresētību... Par Kirilu vispār nerunāsim, pārāk daudz lamuvārdu sanāks