Lapsa: Lielajam iespert nevaram, bet mācītāju ķitelī pasūtīsim tālāk (VIDEO), Mixnews.lv

Lapsa: Lielajam iespert nevaram, bet mācītāju ķitelī pasūtīsim tālāk (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 7. aprīlī plkst. 14:10

Prezidents var būt ciets vai mīksts, sauss vai slapjš un vēl visāds - ir visādi parametri, kuriem šāda līmeņa amatpersonai ir jāatbilst, bet prezidenta funkcijas vislabāk raksturo tas, ka viņš ir valsts galva, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja jau par Latvijas pētnieciskās žurnālistikas ikonu kļuvušais žurnālists Lato Lapsa.

"Nedomāju, ka no pašreizējā prezidenta Bērziņa atbalstītājiem būs liela daļa tādu, kas var teikt, ka viņš ir valsts galva. Viņš neko neizdara līdz galam, nekas nav pārdomāts," uzskata Lapsa.

Žurnālists arī norādīja, ka šobrīd ir pāragri prognozēt, vai Bērziņš tiks ievēlēts atkārtoti, jo viņa kandidatūras izvirzīšana ir Saeimas rokās.

Tas, ka Andris Bērziņš joprojām ar prieku gaida Vladimiru Putinu, žurnālistu nepārsteidz, viņš vien piebilst, ka "mums ir prezidents, kuram ir problēma ar viedokļa paušanu un savas pozīcijas formulēšanu".

"Ja jūs pateiksiet, ka negribat Putinu šeit redzēt, tad padomājiet, kādas no tā būs sekas un ieguvums valstij? Sanāk, ka Bērziņš pasaka - Kirilu mēs redzēt negribam, bet Putinu gribam. Kā tā? Sanāk, ka tam lielajam mēs iespert nevaram, bet to mācītāja ķitelī pasūtīsim tālāk. Tas, protams, ir jocīgi," sacīja Lapsa.

Viņš arī atzina, ka paust savu personisko nostāju vislabāk iespējams neesot augstā amatā, kā to darīja Vaira Vīķe-Freiberga.

"Kad viņa bija valsts prezidente, tad pēc pirmā Vladimira Putina svilpiena joza uz Alpiem, uz Maskavu. Tolaik viņai nekas nebija sakāms par Krievijas tādu vai citādu dabu. Tagad Vīķe-Freiberga nav prezidente, un var atļauties būt skarba, asa un tieša," sacīja Lapsa.

Atgādinām, ka nesen Latvijas prezidents Andris Bērziņš paziņoja, ka uzaicinājums Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ar oficiālu vizīti apmeklēt Latviju joprojām ir spēkā.

Tikmēr pagājušajā nedēļā viņš lūdzis Krievijas Pareizticīgas baznīcas galvu, patriarhu Kirilu nebraukt maijā uz Latviju, kā viņš to bija plānojis, un pārcelt vizīti uz vēlāk laiku.

Komentāri