Pliners apsver iespēju pieprasīt tiesībsarga demisiju (AUDIO), Mixnews.lv

Pliners apsver iespēju pieprasīt tiesībsarga demisiju (AUDIO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 7. aprīlī plkst. 17:07

Latvijas Krievu savienības pārstāvis Jakovs Pliners sarunā ar portālu Mixnews.lv atklāja, ka gaidāmajos mītiņos pret krievu skolu reformu, iespējams, pieprasīs tiesībsarga Jura Jansona demisiju.

Atgādinām, ka 10.aprīlī plānots krievu skolu aizstāvības štāba mītiņš pie Ministru kabineta un Izglītības un zinātnes ministrijas. Savukārt 16.aprīlī krievu skolu aktīvisti dosies protestēt pie Tiesībsarga biroja.

Pliners norādīja, ka, viņaprāt, reforma, kas paredz mazākumtautību skolās 80% mācību vielas mācīt valsts valodā, bet tikai 20% - mazākumtautību valodā, ir netaisnīga. Tāpat viņš neslēpa, ka politiķu aktivitātes saistītas ar vēlēšanu tuvošanos.

"Mēs neprostējam pret valsts valodu vai, pasarg Dievs, neatkarību. Mēs protestējam pret nepārdomātu un zinātniski nepamatotu krievu skolu reformu," norādīja aktīvists.

"Valdošo partiju augstākie ierēdņi nevar piedāvāt ekonomikas un labklājības izaugsmi, veselības aizsardzības progresu. Tāpēc visvieglāk sākt ar bērniem un spēlēt ar nacionālām jūtām," piebilda Pliners.


Pērnā gada nogalē Tiesībsarga birojs izteica priekšlikumu izglītot mazākumtautību skolēnus tikai valsts valodā. Pliners apsver iespēju, ka varētu pieprasīt tiesībsarga Jura Jansona atkāpšanos.

"Tiesībsarga demisiju laikam prasīsim. Kas attiecas uz [izglītības ministri] Druvietes kundzi un [ministru prezidenti] Straujumas kundzi, tad tur ir citas prasības. "

"Latvijas krievi negrib otro Krimu šeit. Negrib! Vairums no viņiem grib dzīvot demokrātiskā Latvijā, kur ir vienādas tiesības, vienādas iespējas, labklājība un tā tālāk," sacīja Pliners.

Komentāri 1
Intapirms 5 gadiem
kad mēs,latvieši,kādreiz varēsim pieprasīt kādas tiesības sev
,dzīvodami paši savā zemītē?Krievu laikos mums-latviešu
bērniem bija jāmācās skolā 11 gadus',bet krievu tikai 10!
Mums skaidroja,ka tas esot tādēļ,ka mums esot jāmācās krievu
valoda!Lūdzu izdariet secinājumus!!!