Arodbiedrība: Latvijā skolotājam pirmajā vietā darbs, nevis cīņa par savām tiesībām, Mixnews.lv

Arodbiedrība: Latvijā skolotājam pirmajā vietā darbs, nevis cīņa par savām tiesībām

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 7. aprīlī plkst. 21:53

Izglītības un zinātnes darbinieku protesta akcijā, kas notiks 12. maijā, arodbiedrība plāno savākt 5000 cilvēku, intervijā radio Baltkom sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš.

Tiks apmaksāti arī autobusi, lai uz protesta akciju varētu ierasties skolotāji no dažādiem Latvijas reģioniem. Krastiņš gan arī norādīja, ka savākt Latvijas iedzīvotājus, lai tie varētu pastāvēt par savām tiesībām, ir praktiski neiespējami.

"Runāsim ar studentiem, varbūt viņi mūs atbalstīs. Gribam piesaistīt arī universitāšu pasniedzējus, taču viņi uzskata, ka tas ir necienīgi – streikot uz ielas. Kaut gan, piemēram, Francijā, Anglijā, Briselē ļaudis iziet ielās atbalstīt tos, kuri cīnās par savām tiesībām, savu atalgojumu. Tur cilvēki zina, ka, ja viņi izies streikot, viņus atbalstīs," sacīja Krastiņš.

Viņš tāpat norādīja, ka neskatoties uz to, ka, lai gan skolotāja darbs nav pienācīgi novērtēts, augstāk par pedagoga tiesībām ir skolēna tiesības – tieši tāpēc mītiņi parasti nav plaši apmeklēti.

"Mūsu skolotājiem pirmajā vietā ir skolēns. Es saprotu, ka skolotāji mīl savu darbu. Taču paskatieties, kā streiko aviokompānija "Lufthansa" – viņiem pirmajā vietā ir viņi paši, nevis pasažieri, kas kompānijai nodrošina miljoniem lielu peļņu. Mūsu skolotājiem pirmajā vietā ir darbs, nevis cīņa par savām tiesībām. Reizēm vajag atgādināt valdībai par sevi un to, ka skolotāji pelnījuši saņemt lielāku atalgojumu," piebilda Krastiņš.

Komentāri