Rungainis: Vai nu sēžam un gaidam tankus, vai nu ieviedam NATO karaspēku (VIDEO) , Mixnews.lv

Rungainis: Vai nu sēžam un gaidam tankus, vai nu ieviedam NATO karaspēku (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 9. aprīlī plkst. 08:34

Ņemot vērā pašreizējo situāciju Ukrainā un Krimā, mums ir jāuztver Krieviju kā reālu apdraudējumu, tāpēc būtu jāpalielina NATO militārā klātbūtne Latvijā, lai valsts varētu turpināt piesaistīt investīcijas, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Viņš norādīja, ka ja nekas netiks darīts šajā sakarā, tad tiks samazināta iespēja Baltijas valstīm attīstīties un kļūt pārtikušam.

"Ja mēs sēžam rokas klepī salikušas un gaidām, ka šeit ieradīsies Krievijas tanki, jārēķinās ar to, ka visi investori arī tāpat uzskata un negrib neko investēt Baltijā. Attiecīgi tiek bremzēta mūsu attīstība un tiek realizēts Krievijai vēlamais scenārijs, t.i. samazināt iespēju, tai skaitā arī Baltijas valstīm, attīstīties un kļūt pārtikušām. Šī iespēja tiks liegta un investīcijas uz Latviju nenāks, jo kāda jēga investēt tur, kur jebkurā brīdī var ienākt Putins ar saviem tankiem?" akcentēja Rungainis.

Baņķieris arī uzsvēra, ka Latvijai ir jāveicina investīciju ieplūde valstī.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pirmdien prokrieviskie aktīvisti Doņeckas apgabala valsts administrācijas ēkā ieņēmuši prezidiju un pasludinājuši Doņeckas tautas republikas izveidi.

Doņeckas apgabala padomes deputāti, kuri paziņojuši par republikas izveidi, pavēstīja par Doņeckas apgabala iekļaušanu Krievijas sastāvā, kā arī lūguši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ievest pagaidu miera uzturēšanas spēkus.

Komentāri