Policija: Imantas pedofilu izdosies aizturēt!, Mixnews.lv

Policija: Imantas pedofilu izdosies aizturēt!

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 9. aprīlī plkst. 17:23

Neskatoties uz to, ka Imantas pedofils ir nogājis pagrīdē, Valsts policijai viņa lieta ir un paliek vissvarīgākā, intervijā MIX TV sacīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

"Izmeklēšana tiks turpināta, jo viņu tur aizdomās par īpaši smagu noziegumu. Lieta ir saistīta ar mazgadīgiem [bērniem], kas rada bīstamību. Situācija visu laiku tiek kontrolēta. Mums šī lieta ir vissvarīgākā un mēs darām visu iespējamo, lai viņu atrastu. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka lieta tiks atklāta," sacīja Ķuzis.

Viņš arī pauda pārliecību, ka policijai izdosies aizturēt pedofilu.

"Es esmu pārliecināts, ka viņu noķers. Ja šī persona nav aizturēta pirmās dienas laikā pa karstām pēdām, tad tas automātiski nenozīmē, ka viņa netiks aizturēta," sacīja Ķuzis.

Viņš norādīja, ka līdzīgas lietas jau agrāk bijušas viņa praksē un noziedznieka aizturēšana ir tikai laika jautājums.

VP priekšnieks vēlreiz atgādināja, ka nozieguma vietā atrastie DNS paraugi līdz šim nav sakrituši ar datubāzēs esošajiem paraugiem. Tas nozīmē, ka noziedznieks nav agrāk tiesāts.

Patlaban ārvalstu palīdzība nav nepieciešama, taču nepieciešamības gadījumā ir iespējams Eiropas mērogā apmainīties ar DNS paraugiem un pieslēgties attiecīgām datu bāzēm.

Policija jau iepriekš neizslēdza, ka noziedznieks mēģinājis mainīt izskatu vai pametis Rīgu.

Jaunais vīrietis tiek meklēts par trīs smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā, un kopumā uz viņa sirdsapziņas ir četri upuri. Pēdējais noziegums izdarīts 14.martā ap plkst.15, kad uzbrucējs iegrūda liftā divas mazgadīgas meitenes un veica netiklas darbības.

Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku. Pēdējais noziegums izdarīts 14.martā.

Visi upuri ir astoņus līdz desmit gadus vecas meitenes, un policija domā, ka tik mazas meitenes izvēlētas, lai izvairītos no pretdarbības. Vīrietis runā krievu valodā, bet, kā liecina policijas prakse, nevar izslēgt, ka viņa dzimtā valoda ir cita.

Policija neizslēdz iespēju, ka vīrietis pats savulaik bijis dzimumnoziedznieku upuris, jo nereti par šādiem noziedzniekiem kļūst seksuāli izmantotie.

Visi noziegumi pastrādāti Imantā, tostarp Zentenes un Dammes ielā.

Komentāri