Viasat neastlēgs kanālu Rossija-RTR, Mixnews.lv

Viasat neastlēgs kanālu Rossija-RTR

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 10. aprīlī plkst. 11:13

Ne visi televīzijas pakalpojumu sniedzēji ir mierā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu uz trim mēnešiem atslēgt kanālu "Rossija-RTR". Satelīttelevīzijas kompānija "Viasat" to atteikusies darīt.

"Viasat" pārstāve Lina Kārkliņa paskaidroja iemeslus, kāpēc nevar tikt izpildīta NEPLP prasība par kanāla slēgšanu.

"Viasat ir starptautisks sattelīttelevīzijas operators, kas darbojas pēc Eiropas Savienības (ES) likumiem. Mēs atbalstām objektivitāti, nacionālās īpatnības un neatkarību, bet tāpat arī translējamo kanālu kvalitāti. Trešā daļa kanālu, kurus piedāvājam, darbojas pēc ES likumiem, jo tajā ir reģistrēti. Kanāls "Rossija-RTR" nav reģistrēts Latvijā, tāpēc mēs nevaram pārtraukt tā translāciju. Mums ir līgums ar kanālu, turklāt klienti mums maksā, lai to redzētu," sacīja Kārkliņa.

Viņa norādīja, ka "šis ir ļoti jūtīgs jautājums", tāpēc kompānija konsultējusies ar neatkarīgiem ekspertiem, vērsusies pie kanāla, skaidrojot situāciju. Tāpat esot uzsākts dialogs ar NEPLP.

Par to neapmierinātību paudusi kompānija "Lattelecom", norādot, ka šāda veidā tiek kropļota elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozare kopumā un tirgus situācija godīgas konkurences apstākļos.

"Mēs esam nobažījušies, ka "Viasat" atsakās izpildīt prasības. Tādos apstākļos sarežģītāk strādāt. Ja visi operatori izpildītu valsts noteiktās prasības, tad visiem klientiem būtu vienlīdzīgi noteikumi, bet pašreizējā situācijā tiek pārkāpta godīga konkurence," sacīja "Lattelecom" juridiskās daļas direktors Toms Meisītis.

Komentāri