LOK: Sporta nozares attīstība tiek bremzēta (AUDIO), Mixnews.lv

LOK: Sporta nozares attīstība tiek bremzēta (AUDIO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 10:32

Bremzējošais faktors sporta attīstībā ir sporta departamenta zemā hierarhiskā atrašanās konkrētajā ministrijā, sarunā ar portālu Mixnews.lv sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

"Doma ir par vismaz nozīmīgākas [nekā līdz šim] organizācijas izveidi. Tas gan nav atkarīgs no mūsu gribas – tas atkarīgs arī no politiķiem un valsts pārvaldes sistēmas. Jo patstāvīgāka un neatkarīgāka organizācija, jo lielākas cerības, ka nozare var attīstīties pilnvērtīgāk," norādīja Vrubļevskis.

Viņš atzina, ka šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijā sportam tiek pievērsta pārāk maza uzmanība.

"Bremzējošais faktors ir sporta departamenta zemā hierarhiskā atrašanās konkrētajā ministrijā un līdz ar to arī sporta nozarei būtisku lēmumu pieņemšanas sarežģītība. Šobrīd, lai pareizi virzītu jautājumu par sportu valdībā, ir jāveic seši vai septiņi soļi, un tikai pirmajos divos, trijos ar šiem jautājumiem strādā cilvēki, kas atbild par sportu. Pārējos soļos darbojas ar sportu nesaistīti cilvēki. Līdz ar to sporta nozīmība izšķīst," sacīja Vrubļevskis.

"Gatavojot nākamā gada budžetu, mums aktualitāte ir sporta budžets, bet ministrijai tā nav – tai svarīgas ir pedagogu algas. Un es to ļoti labi saprotu. Bet līdz ar to ir situācija, ka par sporta budžetu neviens no ministrijas nerunā," piebilda LOK prezidents.


"Jaunu pārvaldes iestāžu veidošanu vai ministriju nozaru pārdale notiek tad, kad krīt valdība un tiek veidota jauna vai notiek Saeimas vēlēšanas. Mēs šo jautājumu aktualizējām šobrīd, jo rudenī būs vēlēšanas. Ir skaidrs, ka būs jauna valdība, un tās veidošanas gaitā mēs varam mēģināt ietekmēt šo jautājumu, lai sporta nozares nozīmību un lomu valsts pārvaldē paceltu," uzsvēra Vrubļevskis.

Viņš atzina, ka par šo jautājumu augustā un septembrī aktīvi runās ar visām partijām. Tāpat Vrubļevskis sacīja, ka "var arī nesanāk, un sports tādēļ nepazudīs", bet gadījumā, ja izdosies izveidot jaunu organizāciju, valsts pārvalde sportā būtu efektīvāka nekā šobrīd, kad "ir daudzpakāpju sistēma un par sportu tiešā veidā pie Ministru kabineta galda neviens nerunā".

Foto: olimpiade.lv

Komentāri