Baņķieris: Sankciju gadījumā Latvijas ekonomika spēs izturēt kritumu (VIDEO), Mixnews.lv

Baņķieris: Sankciju gadījumā Latvijas ekonomika spēs izturēt kritumu (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 09:12

Baltijas valstu ekonomikas stāvoklis ir daudz veselīgāks nekā pirms pieciem gadiem, un Latvijas ekonomika ir spējīga izturēt kritumu, komentējot jautājumu par iespējamām sankcijām pret Krieviju, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

"Visas Baltijas valstis daudz ko pārdod un pērk no Krievijas, līdz ar to šī ekonomiskā ietekme attiecīgi būs lielāka. Bet, protams, Baltijas valstu ekonomikas ir daudz veselīgākas, nekā viņas bija piecus gadus atpakaļ. Kopumā mājsaimniecības jūtas veselīgāk, bankas ir daudz labākā stāvoklī, ir arī ražošanas un eksportēšanas pieaugums, tā kā faktiski mēs esam diezgan labā pozīcijā, lai izturētu kritumu un to darītu salīdzinoši. Latvijas un Baltijas valstu ekonomika kopumā ir vairāk pozicionēta, lai eksporta un importa apjomus pārvietot uz citiem tirgiem," uzskata baņķieris.

Atgādinām, ka Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja.

Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pagājušajā nedēļā prognozēja, ka šonedēļ Eiropas Savienības Ārlietu padome par trešās fāzes sankciju piemērošanu pret Krieviju vēl nelems.

Komentāri