Sprūds: Patriarha vizīte var nostādīt prezidentu neērtā situācijā (VIDEO), Mixnews.lv

Sprūds: Patriarha vizīte var nostādīt prezidentu neērtā situācijā (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 13. aprīlī plkst. 11:23

Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarha Kirila vizīte Latvijā teorētiski būtu iespējama, tomēr, ņemot vērā notikumus Ukrainā un Krimā, varētu nostādīt nēertā situācija abas puses, intervijā portālam Mixnews.lv atzina politologs, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Viņš norādīja, ka no vienas puses, vizīte varēja notikt, ja katrās puses uzvedības forma būtu bijusi korekta, lai gan, ņemot vērā notikumus Krimā, to izdarīt būtu grūti.

"Mana nostāja ir šāda: sienas mēs būvēt nevaram un Kirila vizīte maijā būtu iespējama, lai gan pie zināmiem nosacījumiem. Mēs nevaram ignorēt to, ka martā ir noticis bezprecedenta gadījums — vienas teritorijas daļas anektēšana un iekļaušana citas teritorijas sastāvā, kā arī to, ka bija notikusi agresija. Mēs nevaram ignorēt arī to, ka ir nākuši kaut kāda veida izteikumi no pareizticīgo baznīcu vadības un es domāju, ka, iespējams, pats Kirils varētu nākt ar uzstādījumiem par krievvalodīgo un krievu valodas aizstāvību. Beigu beigās šī vizīte varētu beigties diezgan neveikli priekš abām pusēm. Ja šie nosacījumi kļūst apgrūtinoši, tad es pat daļēji saprotu, kāpēc šī vizīte tiek atcelta, lai gan kopumā es uzskatu, ka tā varēja notikt," pastāstīja politologs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš lūdzis Krievijas Pareizticīgas baznīcas galvu, patriarhu Kirilu nebraukt maijā uz Latviju, kā viņš to bija plānojis, un pārcelt vizīti uz vēlāku laiku.

Patriarhs ir gatavs atlikt savu vizīti Latvijā līdz 2014.gada beigām. Šādu lēmumu patriarhs pieņemis, ņemot vērā Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa saņemto vēstuli, kā arī Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Maskavas Patriarhāta izteiktos novēlējumus.

Foto: mixnews.lv

Komentāri