Žurnāliste atklāj - kā Krievija pēta Latgales iedzīvotājus?, Mixnews.lv

Žurnāliste atklāj - kā Krievija pēta Latgales iedzīvotājus? (2)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 09:34

Specdienesti Latgales pierobežas iedzīvotāju noskaņojumu pēta ļoti primitīvi un ir zemā līmenī, komentējot raidījuma "Nekā personīga" sižetu par Krievijas dienestu slepeno darbību pierobežā, portālam Mixnews.lv sacīja "Ludzas Zeme" redaktore Laima Linuža.

"Kā tad Krievijas un Latvijas specdienesti pēta mūsu noskaņojumu? Diemžēl ļoti primitīvi – lasa avīzes un internetu. Neko citu viņi nedara. Esmu ļoti zemās domās par Latvijas specdienestiem, ar kuriem man bijusi saskare. Savulaik viņi man piedāvāja strādāt uz sevi. Kad pakontaktējos ar [bijušā Satversmes Aizsardzības biroja vadītāja Jāņa] Kažociņa cilvēkiem, sapratu, ka stulbākus cilvēkus vēl jāpameklē. Varbūt Krievijai ir augstāks līmenis, bet vispār tās visas ir bērnu spēles," sacīja Linuža.

Viņa norādīja, ka vienkāršie cilvēki vārdu "specdienests" uztver pilnā nopietnībā, viss ar to saistītais šķiet ļoti interesants. Linuža uzsvēra, ka "mūsdienās labāku specdienestu par labu žurnālistiku nav".

"Tie ir jauni puišeļi [specdienestos], kas staigā kaut ko vervēdami. Īstā cīņa notiek informācijas līmenī," piebilda "Ludzas Zemes" redaktore.

Savukārt "Latgales Laiks" galvenā redaktore Zigrīda Some atzina, ka izdevums nav pievērsies iedzīvotāju noskaņojuma tematikai, taču to var izjust pēc vairākiem rādītājiem.

"Tas, ko mēs te redzam – klausās un skatās Krievijas un Baltkrievijas raidījumus. Krāslava un Krāslavas tālākie pagasti pārsvarā skatās Baltkrievijas programmas. Cilvēku noskaņojumu vairāk izjūtam pēc tā, kādas programmas cilvēki pieprasa. Pirms gada bijām mazliet pārsteigi, ka mums nosacīti latviskā Ilūkste teica, ka mēs nepareizas televīziju programmas publicējam, jo nevar redzēt Krievijas seriālus. Vietējiem cilvēkiem vajadzīgas Krievijas programmas. Un tā nebūt nebija pierobeža," sacīja Some.

Viņa norādīja, ka reāli iedzīvotāju noskaņojumu var izjust tikai pašiem aizbraucot uz pierobežas pagastiem.

Komentāri 2
tantepirms 4 gadiem
Tas viss liek domāt par to, vai mūsu žurnālisti ir sava vārda un amata cienīgi. Tas pats attiecas uz TV raidījumu veidotājiem: rāda kašķus, nelaimes, labākajā gadījumā ko pozitīvu ap Rīgu, Latgale parādās tikai pāris minūšu raidījumā Novadu ziņas un tad, kad notiek kāda liela nelaime. Arī es mājās labprāt skatos Krievijas raidījumus, kaut gan esmu Latvijas patriote par visiem 100%, jo gluži vienkārši šie raidījumi tur ir interesanti: Modnij prigovor, Davaj poženimsja, Ledus laikmets ..., daudzās NTV tematiskās programmas, Russian Traver Gide utt. Latvijas TV mēģina kaut ko darīt pakaļ, bet.....nu nesanāk! Paliek tāds iespaids, ka uz žurnālistiem ir aizgājuši tie, kurus citur nekur neņem - ne valodas, ne izteikšanās spēju, nekā! Ir gan izņēmumi, kā piem. Semjonovs, bet tādu ir ak vai, cik maz!
Bet Fuksim - Daugavpils no laika gala nav bijusi latviska pilsēta, bet pavaicājiet daugavpiliešiem, vai viņi grib pievienoties Krievijai? Lai cik tas nebūtu dīvaini, Putinu atbalsta tieši latvieši, nevis Latgales krievi.
fuksispirms 4 gadiem
Tas cik šis portāls fiksi noreaģēja ar nomierinošu rakstu jau vien ir apstiprinājums tam ka Latvijas pierobežu fašistiskās Krievijas specdienesti zombē masveidā un pastiprināti vēro un analizē kad varēs pacelt plakātu "Daugavpils ruskij gorod! "