Prezidents nosoda Krievijas darbības Ukrainā, Mixnews.lv

Prezidents nosoda Krievijas darbības Ukrainā

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 17:21

Otrdien Melngavju namā notika Latvijas prezidenta Andra Bērziņa un ASV senatoru Džona Makkeina, Džona Baraso un Džona Hovena tikšanās.

Tikšanās notika aiz slēgtām durvīm, bet pēc tās Bērziņš uzstājās ar paziņojumu žurnālistiem. Bērziņš pavēstīja, ka starp viņu un amerikāņu politiķiem noticis konstruktīvs dialogs un viedokļi par Krievijas darbībām Ukrainā visiem sakrīt.

"[Ar senatoriem] bijām vienisprātis par Krievijas rīcības nepieņemamību un neatbilstību starptautiskai tiesību sistēmai, rupji iejaucoties Ukrainas iekšējās lietās un pārkāpjot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību," atzina Bērziņš.

фото

Viņš arī norādīja, ka Latvijas iestāšanās NATO bija pareizs solis, kas garantē valsts drošību.

"Esmu pateicīgs, ka senators Makeins vēlreiz apliecināja ASV uzticību Vašingtonas līguma 5.pantam. ASV atbalstu jūtam paplašinātā Baltijas gaisa telpas patrulēšanā. Tāpat Baltijas valstu drošības paaugstināšanas jautājumi tiek skatīti NATO ietvaros. Skaidrs, ka NATO klātbūtne Baltijas valstīs palielināsies," norādīja Bērziņš.

фото

Latvijas prezidents piebilda, ka par savu drošību jārūpējas arī pašiem, kā arī jāattīsta alternatīvas gāzes iegādes iespējas.

"Ar senatoriem apspriedām enerģētikas piegāžu avotu un ceļu diversifikācijas iespējas, tai skaitā, konkrētus projektus par starpsavienojumu nepieciešamību gāzes sistēmai, konkrēti savienojot Baltijas valstis ar Poliju, tādējādi dodot alternatīvas iespējas Latvijai saņemt gāzi no Rietumeirpas un Centrāleiropas," piebilda Bērziņš.

Atgādinām, ka otrdien vizīti Latvijā sāka trīs ASV Kongresa senatoru delegācija Džona Makeina vadībā.

Senatori tikās ar prezidentu Andri Bērziņu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP), kā arī ar citām Latvijas augstākajām amatpersonām, lai pārrunātu situāciju Ukrainā, Baltijas reģiona drošības jautājumus, kā arī ASV un Latvijas sadarbību NATO.

Tāpat ASV senatori apmeklēs Ādažu poligonu, kur tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi un iepazīsies ar Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstību.

Komentāri