Dimants par Rossija-RTR: Latvijā savulaik daži atbalstīja arī nacistus, Mixnews.lv

Dimants par Rossija-RTR: Latvijā savulaik daži atbalstīja arī nacistus

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 16. aprīlī plkst. 15:58

Iedzīvotāju polaritāte Latvijas sabiedrībā saistībā ar kanāla "Rossija-RTR" retranslācijas pārtraukšanu atgādina situāciju valstī pirms Otrā pasaules kara. Tādu viedokli radio Baltkom ēterā pauda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ainārs Dimants.

"Tas man atgādina 30.gadu beigas, kad Latvijā bija plaši pārstāvēta vācu kopiena. Daļa no viņiem atbalstīja nacistus, bet kāds palika uzticīgs Latvijas valstij," sacīja Dimants.

Pēc viņa domām, "Rossija-RTR" ir Krievijas Federācijas instruments, ar kura palīdzību tiek veikts informatīvais karš pret Ukrainu un tās sabiedrotajiem.

"Konkrētais kanāls nodarbojas ar acīmredzamu kara propagandu. Ja to neuzskata par kara propagandu, par ko tad to uzskatīt? Tikai tiešus aicinājumus ņemt rokās ieročus? Tas būtu smieklīgi," norādīja Dimants.

Viņš piebilda, ka pieņemot lēmumu par "Rossija-RTR" retranslācijas pārtraukšanu, NEPLP ne tikai ņēma vērā informāciju, kādu sniedza kanāls, bet arī kontekstu, kādā šī informācija tika pausta.

"Mūsu padome – tā ir koleģiāla institūcija. Tam, lai interpretētu informāciju, mēs ar virkni ekspertu veicām ekspertīzi un konstatējām pārkāpumus. Ja kādam ir cita interpretācija, tas nav iemesls, lai saceltos. Ir pietiekami vienkārši pārslēgt kanālu," atzina NEPLP vadītājs.

Uz piebildi, ka kopā ar ziņu programmām, skatītāji zaudējuši iespēju redzēt arī daudzas izklaidējošās un zinātniskās programmas, kuras translē "Rossija-RTR", Dimants norādīja, ka NEPLP nav tiesīgs izmainīt kanāla saturu, tāpēc izeja šeit bija tikai viena.

Jāatgādina, ka trīs mēnešu retranslācijas aizliegums stājās spēkā 7.aprīlī.

Komentāri