Spure: Teju 60 miljoni cietuma būvei – tas nav daudz!, Mixnews.lv

Spure: Teju 60 miljoni cietuma būvei – tas nav daudz!

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 17. aprīlī plkst. 14:35

59 miljoni eiro par sabiedrībai drošu cietumu – tā nav liela summa, sarunā ar portālu Mixnews.lv sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure.

"Daugavpils pašvaldības izteiktais piedāvājums cietumu būvēt Daugavpilī ir viens no variantiem. Piedāvājumi ir vairāki. To, kur būvēt, lems ministrija. Tas tiks vērtēts pēc vairākiem kritērijiem. Piemēram, par iespēju veidot piebraucamo ceļu, par to, lai tuvumā nebūtu dzelzsceļš, lai nebūtu pēkšņa apdraudējuma, lai cietumnieki nav jāevakuē un tamlīdzīgi," sacīja Spure.

Viņa atzina, ka vairāki cietumi ir sliktā stāvoklī, jo būvēti ļoti sen. Tādējādi tie neatbilst mūsdienu prasībām, arī tām, kuras pieprasa Eiropas rezulūcijas.

"Tādēļ arī ir daudz zaudētu tiesvedību tieši šo aspektu dēļ. Piemēram, tam pašam Daugavgrīvas cietumam Daugavpilī ir vēsturiskās būves statuss, kas mums liedz kaut ko mainīt. Turklāt tā laika ventilācijas sistēmas grūti pielāgot mūsdienu prasībām," piebilda Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece, norādot, ka jauno cietumu [kopā ar projektēšanu] plānots uzbūvēt piecu gadu laikā.

Jautāta, kāpēc cietuma izmaksas būs tik augstas, Spure pauda viedokli, ka, ņemot vērā būvi, un to, ka tajā iekļauta arī projektēšana, tas nav daudz.

"Nedomāju, ka tas ir daudz, jo tur ietverts absolūti viss, ieskaitot inženiertehniskos līdzekļus, visu tehnisko nodrošinājumu, lai cietums būtu sabiedrībai pietiekami drošs," uzsvēra Spure.

Viņa nemācēja teikt, vai Igaunijā plānotais jau trešais cietums (Latvija cietumu plāno būvēt pēc Igaunijas projekta – red.) būs tikpat dārgs, bet norādīja, ka kopš 2006.gada, kad igauņi sāka būvēt Tartu cietumu (pirmo no trim), cenas ir mainījušās.

Komentāri