Ozols: LIAA nav jāsoda neveiksmīgi uzņēmumi, Mixnews.lv

Ozols: LIAA nav jāsoda neveiksmīgi uzņēmumi (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 29. janvārī plkst. 12:09

Investīciju un attīstības aģentūras pienākums nav sodīt kompānijas, kuras savas darbības veicināšanai saņēmušas eirofondu finansējumu, taču nav sasniegušas panākumus biznesā. Par to intervijā radio Baltkom teica Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols. Tai pat laikā viņš norādīja, ka vairākas kompānijas nespēja sākt darbu krīzes dēļ.

"Eiropa iedala finansējumu un minimālais periods, kura laikā uzņēmējs apņemas, ka ekspluatēs savas ražošanas vienības ir pieci gadi. Viņam ir jāatgriež daļa vai pat visa līdzekļu summa, ja saimnieciskā darbība netika uzsākta. Taču bija daudzi uzņēmumi, kuri saskārās ar grūtībām krīzes dēļ", atzīmēja aģentūras vadītājs. Turklāt Ozols norādīja, ka daudzi uzņēmēji, dažādu iemeslu dēļ, pieprasīja termiņa pagarinājumu saimnieciskās darbības uzsākšanai.

Pēc LIAA vadītāja vārdiem, aģentūrai dažos gadījumos jānoskaidro, vai no biznesmeņu puses bijušas pretlikumīgas darbības.

Ja LIAA konstatē, ka komercdarbība netiek īstenota pilnā apjomā, vai neeksistē vispār, mēs pieprasām līdzekļu atgriešanu. Pats aprīkojums mūs neinteresē. Šajā gadījumā būs jāizmeklē vai uzņēmēju rīcībā nebija nolaidība, kā arī likuma pārkāpumi. Par to, ka komercdarbība nav vainagojusies ar panākumiem, mēs nevienu sodīt nevaram”, piebilda Ozols.

Atgādināsim, ka LTV raidījuma "De facto" sižetā parādījās informācija par rūpnīcu "Lateast" Kupravas pagastā, kura celtniecībai tika piešķirti pusmiljons latu. Šobrīd rūpnīca ir slēgta, kaut arī savu darbību tā īsti nemaz nebija sākusi.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
Guntarspirms 6 gadiem
Izskatās ka Ozols lobē krāpniekus nevis aizstāv valsts intereses.