Ķuzis: Aizdomās turamie Zolitūdes lietā tiks nosaukti rudenī (VIDEO), Mixnews.lv

Ķuzis: Aizdomās turamie Zolitūdes lietā tiks nosaukti rudenī (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 22. aprīlī plkst. 15:17

Pēc tam, kad policija saņems atzinumu par Zolitūdes eksperimentu, varētu parādīties arī pirmie aizdomās turamie par traģēdiju, intervijā portālam Mixnews.lv atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

"Eksperiments bija viena no ekspertīzes informācijai nepieciešamajām sastāvdaļām. Kā bija plānots, tas noritēja trīs, četras dienas. Eksperti, izmantojot zinātniski tehniskos līdzekļus un dažādus mērījumus, ir ieguvuši to informāciju, kas palīdzētu tuvāk saprast lielveikala sabrukšanas apstākļus," sacīja Ķuzis.

Valsts policijas priekšnieks norādīja, ka pirmie aizdomās turamie varētu parādīties vien pēc ekspertu atzinuma, tātad – ne ātrāk kā rudenī.

"Kad saņemsim ekspertu pilnu atzinumu, tad arī nonāksim pie aizdomās turamajiem. Ekspertīze notiek paralēli šai izmeklēšanai. Mēs jau vairākkārt esam teikuši, ka tas [aizdomās turamo nosaukšana] notiks ne ātrāk par rudeni," piebilda Ķuzis.

Jāatgādina, ka tuvākajā nākotnē policija plāno veikt arī otro Zolitūdes eksperimentu. Tas būs saistīts ar būvkonstrukciju kontrolētu dedzināšanu un uguns nodzēšanu. Dedzināšana nepieciešama, lai pārliecinātos, vai pirms vairākiem gadiem būvniecības procesā notikušais ugunsgrēks ir radījis paliekošas sekas būvkonstrukcijā un, turpinot būvniecību, bija pienācīgi padomāts par bojājumu novēršanu.

Komentāri